Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Булгаргаз” предлага цена от 75,89 лв./MWh на природния газ през декември

Снимка: БТА

Окончателната цена, на която “Булгаргаз” ще продава през декември природен газ на крайните снабдители и на лица с издадена лицензия за производство и пренос на топлинна енергия, е 75,89 лв./MWh (без акциз и ДДС), съобщиха от дружеството.

Предложената цена е с над 11 лв./MWh по-ниска от индекса TTF “месец напред” за декември и с над 17 лв./MWh по-ниска от текущите цени на европейските газови борси. 

В средата на ноември след анализ, изготвен на основата на представени от “Булгаргаз” данни, Комисията за енергийно и водно регулиране предложи цената на природния газ през настоящия месец да бъде 73,92 лв./MWh (без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС).


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България, Азербайджан, Турция и Грузия ще си сътрудничат в зелената енергетика

България, Азербайджан, Турция и Грузия подписаха в Баку Меморандум за разбирателство за сътрудничество при преноса и търговията със зелена енергия. Подписите си поставиха министрите на енергетиката на България и Азербайджан Жечо Станков и Парвиз..

публикувано на 04.04.25 в 17:45

Цената на газа за април е 75,08 лв./MWh

Комисията за енергийно и водно регулиране утвърди цена на природния газ за април в размер на 75,08 лв./MWh, без цени за достъп, пренос, акциз и ДДС. На тази цена "Булгаргаз" ще продава природен газ на крайните снабдители и на лица, на които е..

публикувано на 01.04.25 в 16:23
ТЕЦ „КонтурГлобал Марица Изток 3“

От втората най-голяма ТЕЦ в България отложиха съкращаването на служителите си

Втората по големина ТЕЦ в България "КонтурГлобал Марица Изток 3“ на този етап ще задържи служителите си. Това каза за БНР Стара Загора изпълнителният директор на централната Васил Щонов. Днес се очакваше частното дружество, в което държавата..

публикувано на 01.04.25 в 15:42