Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Православните християни честват Рождество Христово

Патриарх Даниил
Снимка: БТА

С тържествени богослужения Православната ни църква отбелязва Рождество Христово. Празничните богослужения започнаха още на Бъдни вечер с тържествено бдение. Стотици миряни се събраха в катедралата "Свети Александър Невски" в София, където патриарх Даниил отслужи първото си тържествено богослужение за празника. "Нека Рождество Христово бъде началото на дълбока благодатна промяна в начина ни на мислене и живот, в отношенията ни към Бога и към нашите ближни“, призова предстоятелят на Българската православна църква.

Празничното богослужение на Рождество Христово започва в 9:30 ч. и ще се излъчва пряко в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. 
На този ден евангелските четива в храмовете разказват за раждането на Иисус Христос. На 25 декември имен ден имат Христо, Христина, Радослав, Радостин, Божидар, Емил, Емануил. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Навършиха се осем години от канонизацията на св. Йоаникий Ракотински

Преди осем години Македонската православна църква – Охридска архиепископия, канонизира архимандрит Йоаникий – духовник от Българската Екзархия. Той бил игумен и старейшина на манастира "Св. Илия" при село Ракотинци, Скопско. Роден е в Охрид през..

публикувано на 25.09.25 в 14:38

Църковен календар – 25 септември 2025 г.

На 25 септември възпоменаваме преподобна Ефросиния Александрийска и преподобни Сергий, Радонежки чудотворец. Света Евфросиния живяла в V век в град Александрия . Майката на Евфросиния умира рано. Момичето е отгледано от баща си –..

публикувано на 25.09.25 в 06:00

Древно пристанище от I хил. пр. Хр. е съществувало край нос Киллик

От 17 до 23 септември 2025 г. в акваторията край нос Киллик, община Аврен, се проведоха подводни археологически проучвания под ръководството на проф. д-р Иван Христов и с участието на водолази от Националния исторически музей, служители на НСО и..

публикувано на 24.09.25 в 17:56