Младата певица Paola завърши 2024 година позитивно със "Силата на любовта" – не само песен, а музикално пътуване към сърцето.
"Идеята е да се покаже, че всички сме красиви такива, каквито сме, и че е изключително важно какво носим в сърцата си – казва Paola. – Хората сме различни и в това се крие специалната ни идентичност. "Силата на любовта" не е обикновена любовна песен, а ода на силата на душите ни и това, че различията ни правят още по-красиви."
"Силата на любовта" е последният сингъл на Paola за 2024 г. Николай Гурманов е автор на музиката, аранжиментът е на Светослав Лобошки. Да бъде "Силата на любовта"!
На 11 октомври Софийската опера представя първата си премиера за новия сезон – изключително популярните "Селска чест" на Пиетро Маскани и "Палячи" на Руджеро Леонкавало. Постановката на Пламен Карталов е копродукция с три компании: театър..
Две млади момичета - Елисавета Ташева - eleeza и Рада Илиева – се занимават с пеене от малки, но и създават свои авторски песни. Сега, обединени от общите си възгледи за музиката, те представят съвместната си песен "Дели ни". Музиката е на eleeza,..
Група Б.Т.Р. завършва Националното си турне със заключителен концерт на 8 октомври в Зала 1 на НДК в София. Както и цялото турне , концертът е с участието на музикантите от АХАТ. Само два дни след това, рокаджиите от Б.Т.Р. стартират турне в Европа..
Ансамбъл от две и повече арфи не е новост за българската сцена. Но за първи път ще имаме възможност да чуем цял октет, което със сигурност е събитие за..
Едно от безспорните музикални събития на този сезон е концертът на Barcelona Gipsy balKan Orchestra (BGKO). На 22 октомври в Пловдив, зала..
Двама певци – Бояна Карпатова и Борис Христов – се събират за дуетна песен, озаглавена "Докато те има". Самата Бояна пише музиката и текста,..