От 2007 г., когато започва членството на България в Европейския съюз, у нас са постъпили 32 млрд. лв. от еврофондовете, според анализ на Института за пазарна икономика.
Във всички големи инфраструктурни проекти са вложени европейски средства. Най-много от тях са похарчени в София – 6,2 млрд. лв., предимно за разширението на метрото и в Пловдив – 1,6 млрд. лв., за ВиК проекти.
До края на м.г. всички общини са усвоили минимум 500 лв. европейски средства на човек, показва още анализът. Начело на класацията стоят общини с десет пъти повече средства спрямо населението.
В Пекин беше подписан Меморандум за сътрудничество между сдружение „Клъстер Тракия икономическа зона“ и Шънджънския политехнически университет (Shenzhen Polytechnic University (SZPU)). Подписи под документа положиха Катя Стайкова, изпълнителен директор на..
Броят на започналите работа безработни през октомври се е увеличил с 830 или с 5,9% спрямо месец по-рано. По данни на Агенцията по заетостта, общо 14 852 безработни са започнали работа миналия месец. Равнището на регистрираната безработица в..
Българската индустрия се трансформира към производства с висока добавена стойност, става ясно от анализ на Института за пазарна икономика. Тази тенденция е най-добре изразена в областта на компютърната техника, електрониката и оптиката, които привличат..
Стабилизирането на държавните финанси ще бъде основна задача на новия финансов министър Теменужка Петкова. Това обяви тя при встъпването си в длъжност...
Украинският парламент разреши закупуването на два руски ядрени реактора от България, съобщава Euractiv. Комисията по енергетика във Върховната рада..
На основата на данни за инфлацията през декември, разпространени от Евростат, Институтът за пазарна икономика прогнозира, че вратата за страната ни към..