Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Черна гора създава работни групи за туристическо сътрудничество с България

Снимка: FB/BGEmbassyMNE

Министърът на туризма на Черна гора Симонида Кордич съобщи, че до края на месеца ще бъдат създадени работни групи, които ще работят по откриването на пряка самолетна линия между Подгорица и София и по комуникацията между министерствата на туризма в България и Черна гора за съвместно привличане на туристи от далечни пазари, съобщи черногорската институция.

На среща с българския посланик в Черна гора Стефан Димитров министър Кордич каза, че съвместните действия би  трябвало да са подготвени преди ЕКСПО 2025 в Япония, предава БТА.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България във фокуса на бизнес форум в Германия

Близо 170 представители на германския бизнес, експерти, представители на институции и дипломатически мисии се включиха в икономическия форум "Румъния и България – растеж, динамика, бъдеще", състоял се на 8 октомври в сградата на..

публикувано на 10.10.25 в 00:20

Държавата вече ще глобява търговци, които не са обозначили цените си в евро и лева

На 8 октомври изтича двумесечният гратисен период, който беше даден на търговците, за да преведат обектите си в съответствие с изискванията на Закона за въвеждане на еврото, като обозначат цените на стоките и услугите си едновременно в лева и..

публикувано на 08.10.25 в 18:06

Над 18 % е ръстът на бюджетните плащания за заплати и песнии

От началото на 2025 г. до настоящия момент, изплатените разходи за персонал, социални и здравноосигурителни плащания, в това число и пенсии, са с 18,2% повече спрямо 2024 г. – съобщи финансовият министър Теменужка Петкова. На редовното..

публикувано на 08.10.25 в 12:28