Двама изпълнители от различни поколения, но със сходна визия за музиката се събират в дует – това са Графа и Дара Екимова, а съвместната им песен е "Нито миг". Графа създава бийта и част от мелодията докато завършва новия си албум. Вдъхновен от уникалния почерк на Дара Екимова, той я кани да се включи в проекта, а тя композира своя куплет. Двамата заедно пишат текста на песента, превръщайки я в истински музикален диалог.
"Аз съм фен на Дара Екимова. Харесвам дълбочината и емоционалността на гласа и музиката ѝ – споделя Графа. – Когато един артист е искрен и истински, няма как да не вълнува силно. Дара е и страхотен автор на песни, с усет към запомнящи се мелодии и ясна визия за развитието си. Работата ми с нея по „Нито миг“ беше изключително лека и вдъхновяваща. Получи се синергия между нас като автори, затова песента звучи толкова красиво!"
"За мен е чест да бъда част от тази красива песен с Графа – казва Дара Екимова. – Когато ме покани в студиото, отидох без очаквания, но вътре в себе си усещах, че много бих искала да се получи. И ето – смело мога да кажа, че този дует е едно от най-великите неща, които са ми се случвали. Графа е истинско вдъхновение – иноватор, страхотен автор, който никога не се страхува да експериментира със звученето си. И най-вече – изключителен човек."
Песента "Нито миг" излиза с впечатляващо видео, заснето от Крис Захариев. Ето какво казва той: "Видеото представя паралелно търсене на себе си, вдъхновено от филмите от началото на новото хилядолетие. Затова заложихме на ретро естетика – стари телевизори, дистанционни и аналогови камери, които пресъздават духа на онова време."
Малко след като група Jazzboree бяха отличени за дебют в годишната церемония на класацията БНР ТОП 20, певицата във формацията – Савина – представя новата си самостоятелна авторска песен "Мило мое". Тя се появява в момента, в който Савина разбира, че..
На днешния ден се навършват 15 години от смъртта на проф. Юлия Ценова, изтъкнат наш композитор и пианист, забележителна личност, ползваща се с голямо уважение в българските музикантски среди. Юлия Ценова е завършила композиция при проф. Панчо..
Ангел Дюлгеров е китарист, цигулар, автор на музика, аранжор и бенд лидер, който през последните години работи с най-големите звезди на българската музика като Лили Иванова, Любо Киров и мн. др. Паралелно с участието си в редица успешни..
Празник с богатството на българския фолклор предстои в програмата на Европейския музикален фестивал. Студенти от НМА "Проф. Панчо Владигеров" –..