Една от най-новите песни на любимата на няколко поколения звезда Маргарита Хранова е "Моят ден бъди". В нея певицата за пореден път работи с Биляна Чокоева-Ангелова, която е автор на музиката и текста, Светослав Заров е създал аранжимента. Според авторите, песента е опит за скромно присъствие на поетико-мелодични и оркестрови стойности в съвременната популярна музика. С удивителните си вокални височини, запомнящ се припев и усетена оркестрация "Моят ден бъди"рисува облика на преодоляваща препятствията любов.

Когато две звездни имена се съберат за дует, успехът е сигурен. Така беше в песента на Миро и ALMA "Повече", вероятно това ще бъде и съдбата на втората им съвместна песен – "Там". Създадена е по време на творческия лагер Sofia Songwriting Camp, като..
Едно вокално трио, част от подема в българската поп музика в зората на новото хилядолетие – "Антибиотика" – се завръща с нова песен. Макар и разпръснати в различни точки по света, Ани, Силвия и Савина ни представят "На любов прилича", създадена в екип..
Грузинската красавица с великолепен мецосопранов глас Екатерине Буачидзе и харизматичният румънски баритон Михай Дамян са носителите на първа награда в категория "Опера" на прочутия певчески конкурс "Опералия", който се проведе в столицата на..
Популяризирането и стойностната интерпретация на българската народна музика отдавна е мисия на Нели Андреева – певица, диригент и педагог. Тя е позната..
"Всеки човек вярва различно в Бог. В силата, която наричаме Бог" – казва в интервю за вестник "Труд" през 2017 г. Янка Рупкина – един от символите на..