Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В новата си песен Вяра Панталеева се бунтува: Стига вече!

Снимка: YouTube /vyarapanteleeva

Най-новата песен на Вяра Панталеева "Само спомен" е смел и откровен призив за промяна в нещата, които я заобикалят. Освен като творец, тя е обезпокоена и като родител на 11-годишно дете от обстановката у нас, в която подрастващите се формират.

През годините Вяра е имала песни в различни жанрове - напоследък се беше отдала най-вече на своя винтидж проект с джази суинги звучене, но като изпълнител е почувствала нуждата да изпее нещо различно. Певицата създава текста и музиката на "Само спомен" заедно със своя съпруг Чавдар Цолов, който е автор на аранжимента. И макар че Вяра Панталеева отдавна не е правила рок песен, сега е избрала точно този жанр, за да изрази своя протест:


"Винаги се старая когато пускам песен, тя да има послание и с нея да изразя нещо. По принцип песента ми е фокусирана върху една любовна история, на която просто е дошло времето да приключи, защото вече няма причина да продължава. Но тя е все пак и средството, с което да се събудят и други мисли в друга посока, и тя да е към обществото. Не сме го мислили да е така, но песента ми е бунт! Бунт – стига вече! Аз не искам да мълча и не искам да търпя за всичко, което се случва наоколо – цялата тази пошлост, която залива всички нас. И цялата несправедливост. Не можеш да нямаш отговорност – ако си изпълнител, си длъжен да бъдеш отговорен като такъв, и да правиш смислени неща, които да издигат, а не обратното. Трябва да оставим по нещо от себе си, и то трябва да е нещо хубаво и смислено."



Снимки: YouTube /vyarapanteleeva, Facebook /Vyara Pantaleeva

По публикацията работи: Марта Рос

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отиде си Петър Делчев – единствения български цигулар с две награди "Паганини"

На 24 октомври 2025 г. от този свят си е отишъл българският цигулар Петър Делчев – изключително талантлив музикант с трудна и тъжна съдба. Роден е в София, на 28 декември 1949 г. Забележителен е фактът, че е получил образованието си само и единствено в..

публикувано на 27.10.25 в 00:48

"Притури се планината" – перлата в репертоара на Стефка Съботинова

Снимки: архив, Aнсамбъл "Филип Кутев", БТА 

публикувано на 24.10.25 в 14:35

Латино фиеста с прочутия Детски хор на БНР и впечатляващи гост-музиканти

Сред събитията, които Детският хор на БНР с диригент Венеция Караманова посвещава на своята 65-а годишнина, е и концертът "ФИЕСТА – Радостта от музицирането". На 23 октомври от 19.30 ч. в Зала 3 на НДК в София ще станем свидетели на истинска латино..

публикувано на 22.10.25 в 19:30