Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Възпитаниците на БНУ "Васил Априлов" в САЩ се запознаха с творчеството на Майстора

Снимка: Българско неделно училище "Васил Априлов" - Шарлот, САЩ

Ученици от Българско неделно училище "Васил Априлов" в град Шарлот, Северна Каролина, САЩ, се запознаха с картините на художника Владимир Димитров – Майстора и проследиха житейския и творческия му път, съобщава БТА. По време на занятието възпитаниците на българското училище имаха възможност да разгледат различни картини на Майстора, след което да опитат сами да нарисуват свои интерпретации на тема "Българката в света на Майстора".

По време на втората част от занятието беше организирана и работилница за тъкане на черги от разноцветна прежда.

Българското неделно училище "Васил Априлов" в град Шарлот е първото българско лицензирано училище в Северна и Южна Каролина, припомня БТА. То е основано на 4 октомври 2009 г. по инициатива на Галина Мандева-Йорданова и Албена Радева с идеята да се превърне в средище на българската общност и да съхранява българския език и култура. Училището следва учебните планове на българската образователна система и одобрените от българското Министерство на образованието и науката учебни помагала.

Редактор: Дарина Григорова
Снимка: Снимка: Българско неделно училище "Васил Априлов" - Шарлот, САЩ

По публикацията работи: Десислава Семковска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отиде си Тед Кочев – холивудският режисьор се гордееше с българските си корени

На 94-годишна възраст си отиде един от големите холивудски режисьори и продуценти – Тед Кочев (Уилям Теодор Кочев).  С името му се свързват знакови филми като "Обучението на Дуди Кравиц”, който му донася  "Златна мечка” в Берлин и номинация за..

публикувано на 12.04.25 в 03:41

Български деца ще изработват великденски кошнички в Чикаго

Арт работилница за изработка на великденски кошнички ще се състои на 13 април в Културния център “Магура” в Чикаго. "Хей, малки творци и родители! Готови ли сте за великденско забавление? Присъединете се към нашата арт работилница с Мира и..

публикувано на 31.03.25 в 13:41
Празник с фолклорна група

В Атланта се открива Българо-американски културен център

Българо-американският културен център в столицата на щата Джорджия – Атланта, ще бъде тържествено открит на 30 март т.г., съобщиха от Българо-американската културна асоциация “Роса” в града. Идеята е сградата да се превърне в дом за изкуства, културно..

публикувано на 29.03.25 в 11:00