Малко повече от месец след като започнаха издаването на албумите си на плоча със "Само за теб", група Мери Бойс Бенд посреща и "Дългият път към дома" вече на винил. Вторият студиен албум на Мери Бойс Бенд, който излиза на дългосвиреща грамофонна плоча, е на музикалния пазар от 1 юли 2025 г. Групата работи по него пет години, за да постигне желания звук, но и онова метафизично единство на ритми, тембри, образи и емоции, в което намираш себе си и се чувстваш отново цял. В албума, освен едноименния хит, ще откриете "цялата вселенска красота" на "Слънчогледите", "Цветовете на залеза", "За последен път" и "Вярвам в теб", признанието "Само с мен бъди", вдъхновението "Тръгвай с мен" и покаянието "Докога"… Тук е и първата песен на групата, излъчена в класацията World Chart Express на MTV – "Не гледай влюбено".
Мария Мутафчиева и компания казват, че "Дългият път към дома" e обич, усещане за дълго чакана прегръдка и щастие! Неслучайно едноименната песен и "Слънчогледите" са поместени в учебници по музика и се изучават в 7 и 9 клас. Това e любимият албум на музикантите от Мери Бойс Бенд и те се надяват да ви хареса, защото е личен.
Редактор: Диляна Трачева
Снимки: Facebook/ Mary Boys Band
"Песен моя, обич моя" „Песен моя, обич моя” – 100 години от рождението на Йосиф Цанков Снимки: архив (Радио София)
Музиката… Изкуството, което ни съпътства през целия ни живот, в ежедневието и в празниците. Превежда ни през него, показва ни го по-красив и смислен. Създава и извиква спомени, подсилва емоциите, и не на последно място – разказва истории. "Един живот"..
Симфоничният оркестър на Българското национално радио с главен диригент Константин Илиевски дава начало на новия си творчески сезон с празничен концерт в столичната зала "България" на 1 октомври – датата, обявена от ЮНЕСКО за Международен ден на..