Празничен коктейл по случай Деня на независимостта на България ще се състои в Генералното консулство на България в Ню Йорк на 22 септември от 18,30 ч. местно време.
Временно управляващият посолството на страната ни в САЩ Стефка Йовчева и генералният консул на България в Ню Йорк Ангел Ангелов канят сънародниците ни да посрещнат заедно българския празник, научаваме от публикация във фейсбук страницата на мисията ни в Ню Йорк.
Лигата на българските писатели в САЩ и по света обяви резултатите и наградените от третия Международен литературен конкурс за поезия и проза "Език свещен". Това съобщи за БТА Людмила Калоянова – преводач и вицепрезидент на Лигата. При..
Генералният консул на България в Лос Анджелис Бойко Христов се срещна с Дейвид Стърлинг, основател и председател на борда на doTERRA International в Плезънт Гроув, щата Юта, съобщи на Фейсбук страницата си Генералното ни консулство в града. Компанията..
Българският учен д-р Владимир Кефалов е удостоен с престижната награда на Бостънския университет за изтъкнати възпитаници на Факултета по биомедицински науки (Graduate Medical Sciences). Това съобщи Генералното консулство на България в Лос..