Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Миро и ALMA отново в силен и емоционален проект – "Там"

Снимка: youtube.com/@MiroHDOfficial

Когато две звездни имена се съберат за дует, успехът е сигурен. Така беше в песента на Миро и ALMA "Повече", вероятно това ще бъде и съдбата на втората им съвместна песен – "Там". Създадена е по време на творческия лагер Sofia Songwriting Camp, като Миро, Юли от "Молец", Денис Попстоев и шведската авторка Kristin Langsrud пишат музиката, текстът е на Миро и Дара Екимова.

Певецът разкрива как се е родила идеята: "В началото направих солова версия на песента, но тя сякаш плачеше за ALMA и меланхолията в гласа ѝ, която толкова харесвам. Сега всичко си е на мястото". ALMA допълва: "Чиста привилегия e за мен за втори път да съм до Миро в толкова силна и емоционална българска песен!"

Видеото към песента придава допълнителна дълбочина на историята, защото представлява кратък музикален филм с режисьор и сценарист Крис Захариев, оператор е Борис Калайджиев. Заснет изцяло на лента, клипът представя нашия най-добър млад брейкър Николай Кафелов, а в ролята на брат му е актьорът Цветан Апостолов.


"Там" излиза месец преди големия концерт на Миро в "Арена 8888 София" на 26 ноември, с който певецът закрива своето турне из страната.

Редактор: Диляна Трачева

Снимки: youtube.com/@MiroHDOfficial


По публикацията работи: Ергюл Байрактарова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За света Цецилия – концерт в памет на виртуозния органист Янко Маринов

На 16 ноември 2025 г. в 19.30 ч. в католическата катедрала "Св. Йосиф" в София ще се проведе бароков концерт, посветен на празника на покровителката на църковната музика – римската мъченица св. Цецилия. Концертът "Cantantibus organis" е част от..

публикувано на 12.11.25 в 10:10

Рок певецът Тома събира своите "Белези" във втори солов албум

Още с появата си на българската музикална сцена преди почти 20 години, рок музикантът Тома Здравков ни спечели с автентичното си присъствие. Макар и посветен основно на рокендрол, пънк и кънтри звука, Тома винаги е бил далече от образа на лошо момче –..

публикувано на 11.11.25 в 10:15

С концерт на Ars Nova Napoli София чества 2500 години от основаването на Неапол

Вълнуващо преживяване предлага Европейският музикален фестивал на столичните меломани на 10 ноември. 2500 години от основаването на легендарния с красотата си италиански град Неапол ще бъдат отбелязани със специално събитие – концерт на формацията Ars..

публикувано на 09.11.25 в 10:05