Снимка: Facebook/Bulgarian Olympic Team

България спечели втори медал на Европейския олимпийски фестивал в Словакия

На продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал, Ирен Саръбоюкова грабна бронза в скока на височина. Още снощи Ирен преодоля квалификациите със 170 сантиметра, а днес във финала подобри с два сантиметра..

публикувано на 29.07.22 в 15:07

Зрелищно таекуондо шоу в Античния театър в Пловдив

На 3 август в Античния театър в Пловдив ще излязат 25 професионални състезатели по таекуондо, които пристигат специално в града на тепетата, за да покажат зрелищна демонстрация на корейското бойно изкуство. Демонстративният отбор на World..

публикувано на 27.07.22 в 16:44

Борецът Андрей Атанасов на полуфинал в Рим

Андрей Атанасов се класира на полуфинал на световното първенство по борба за кадети, което започна днес в италианската столица Рим.  Битката на българския национал в класически стил в категорията до 80 кг за сигурен медал от шампионата е тази вечер.

публикувано на 25.07.22 в 16:48

Българска звезда в атлетиката влезе в Комисията на спортистите

Спринтьорката Ивет Лалова беше избрана в Комисията на спортистите към Световната атлетика, съобщиха от централата. Българката събра най-много гласове в гласуването по време на световното първенство в Юджийн, САЩ, и заедно с още петима атлети ще бъде част от..

публикувано на 22.07.22 в 12:54
Борислав Михайлов и Младен Кръстаич

Сръбски треньор застава начело на националния отбор по футбол

Сърбинът Младен Кръстаич ще бъде новият селекционер на българския национален отбор по футбол през следващите две години, съобщи президентът на БФС Борислав Михайлов решението на Изпълнителния комитет. Той заменя на поста Ясен Петров, който подаде оставка..

публикувано на 21.07.22 в 17:48

Четирима български атлети станаха балкански шампиони

Шест медала спечелиха българските атлети на Балканския шампионат за юноши и девойки под 20 години, който се проведе на 16-17 юли в Денизли, Турция. Истински фурор направи Божидар Саръбоюков, който в рамките на 1 час взе титлите на скок дължина с..

публикувано на 18.07.22 в 14:31

Милица Мирчева ще представи България на Световното първенство в Орегон

България ще бъде представена от един атлет на започващото на 15 юли Световно първенство в Юджийн, Орегон, САЩ - най-значимото атлетическо събитие за 2022 г. Това е Милица Мирчева, която ще участва в маратона, съобщава сайтът atletikabg.com. Мирчева..

публикувано на 14.07.22 в 19:25

Боряна Калейн е първата българка със злато от Световните игри в САЩ

Боряна Калейн спечели титлата във финала с обръч на Световните игри на неолимпийските спортове и дисциплини, които се провеждат в Бирмингам, в САЩ. Тя премина квалификациите и влезе във финалите с обръч и с топка с първи по сила оценки. Заради..

публикувано на 13.07.22 в 10:58

Александър Георгиев подписа договор с шампиона в НХЛ Колорадо

Вратарят с български корени Александър Георгиев подписа договор с шампиона в НХЛ Колорадо. Договорът на Георгиев е за три години и е на стойност 10,2 милиона долара. 26-годишният Георгиев има 28 мача като титуляр за Ню Йорк Рейнджърс през миналата..

публикувано на 11.07.22 в 14:23
Кристиан Василев

Сребро за Кристиян Василев от Световната купа по гребане в Люцерн

Кристиян Василев спечели сребърен медал в дисциплината скиф на Световната купа по гребане в Люцерн (Швейцария). 30-годишният българин финишира втори във финал "А" с време 06:42.52 минути .  Българското гребане – да обичаш на инат Василев..

публикувано на 10.07.22 в 16:05