Летище Бургас проведе днес пълномащабна тренировка по плана за аварийно-спасителното осигуряване с участието на аварийно-спасителните служби на летището, Пето районно полицейско управление, Център за спешна медицинска помощ Бургас, Областно управление пожарна безопасност и защита на населението, Общински съвет на Български червен кръст, Дирекция национална система 112, Група Бургас – СОБТ МВР и авиокомпания „Хели ер“.
Целите на тренировката бяха проверка готовността за действие, подобрение на уменията по координация, взаимодействие и комуникация, поддържане практическите умения за действие в случай на авиационно произшествие на всички средства, служби и органи.
Бе симулирано авиационно произшествие извън територията на летище Бургас, изискващо незабавна намеса на аварийно-спасителните служби на летището и външните организации, участващи в плана за действия в случай на аварийна обстановка на летище Бургас.
В тренировката взе участие медицински хеликоптер на авиокомпания „Хели ер“, с който беше извършена демонстрация на превоз на ранени към най-подходящото болнично заведение. Включиха се общо 109 души, 22 броя специализирана техника и автомобили и 1 медицински хеликоптер.
По време на анализа на проведеното занятие присъстващите външни наблюдатели дадоха висока оценка на цялостното представяне на всички участници и постигнатата много добра координация между аварийно-спасителните служби на летището и външните сили, участвали в тренировката.
Продължават проблемите с мобилното покритие в крайграничната община Болярово, сигнализират за пореден път от администрацията. Интернет мрежата също не функционира качествено. Многократните сигналите за липса на покритие и лош интернет в пограничните села не водят до резултат, подчерта кметът на Болярово Христо Христов. „Имаме проблеми в..
Разпределянето на хранителни и хигиенни пакети в Ямболска област протича без проблеми, информират от Българския червен кръст. Над 500 от близо 7200 жители на областта вече са получили пакетите. Пакети през първата седмица от кампанията се раздават в град Ямбол във временно отворения пункт в двора на земеделската гимназия „Христо..
Зеленчуците и основни хранителни стоки поскъпват на борсите у нас през седмицата показват данните от седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, се повишава с 0,22 процента тази седмица до..
Днес, 19 октомври Православната църква почита Св. Йоан Рилски Чудотворец. Той е приет за небесен покровител на българския народ и на българските лекари. Денят се нарича още Отчов ден или Денят на отеца. Св. Йоан Рилски е погребан близо до основаната от него Рилска обител, но след това мощите му са пренесени в Средец. На 19 октомври се почита..
Атмосферното налягане ще се повишава и ще е по-високо от средното за месеца. Облачността ще се разкъса и ще е предимно слънчево. Преди обяд в планинските райони ще е по-често значителна и там все още ще превалява. Вятърът ще се усилва, ще е умерен, в Дунавската равнина временно силен от запад-северозапад. Минималните температури ще бъдат между 7° и..
Вицепремиерът Гроздан Караджов е разпоредил проверка на обучението и изпита на водача, причинил катастрофата край Созопол е разпоредил пълна проверка на обучението и изпита на 18-годишния водач, причинил тежката катастрофа край Созопол, при която загинаха той и още двама младежи. Това съобщиха от Министерството на транспорта и съобщенията. Проверката..
В понеделник ще бъде предимно слънчево, с разкъсана висока и средна облачност. Вятърът ще се ориентира от изток-югоизток, ще бъде слаб. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19°, съобщават от НИМХ. По Черноморието ще бъде предимно слънчево, с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат..
Днес, 19 октомври Православната църква почита Св. Йоан Рилски Чудотворец. Той е приет за небесен покровител на българския народ и на българските лекари...
В знак на съпричастност към трагичната гибел на тримата загинали на 17 октомври 2025 младежи в тежката катастрофа на пътя Созопол – Черноморец, кметът на..
Продължават проблемите с мобилното покритие в крайграничната община Болярово, сигнализират за пореден път от администрацията. Интернет мрежата също не..