Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът свиква лидерите на партиите в 43-то НС

Росен Плевнелиев
Снимка: БГНЕС

Президентът Росен Плевнелиев събира утре, 15 октомври, лидерите на парламентарно представените партии и коалиции. 

Срещата на "Дондуков" 2 е насрочена за  10 часа и 30 минути. На нея държавният глава и лидерите на осемте формации в новия парламент ще обсъждат предстоящото свикване на 43-тото Народно събрание и първото му тържествено заседание. 

От партия "Атака" настояват консултациите при президента утре да бъдат отворени за журналисти и да има възможност да бъдат излъчени пряко. От партията настояват за прозрачност, за не остава българското общество с усещането за задкулисни уговорки и сделки по отношение на предстоящото управление на страната. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44