Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Френският президент е за вдигане на санкциите срещу Русия при напредък в Украйна

Снимка: ЕПА/БГНЕС
Френският президент Франсоа Оланд подкрепя премахването на санкциите срещу Русия, ако се постигне напредък в решаването на украинския конфликт. В двучасово интервю пред радио "Франс Ентер" Оланд се спря на основните актуални политически и икономически теми за Франция и Европа. 
Икономическите санкции срещу Русия трябва да бъдат вдигнати, ако има напредък. Ако няма, остават в сила, заяви френският президент Оланд пред радио "Франс Ентер". Според него руският държавен глава Владимир Путин вече е платил скъпо за действията си в Източна Украйна, която не желае да анексира. Това, което той иска, е Украйна да не попадне в лагера на НАТО... Това, което ние искаме от Путин, е да зачита териториалната цялост на Украйна, каза Оланд. Той увери, че продължава да търси решение на украинския конфликт и изрази готовност да участва в международната среща за Украйна в Астана на 15-и януари.
Европа трябва да бъде нашата защита, заяви Оланд относно ситуацията в еврозоната и определи плана "Юнкер" като важен етап. Гърците са свободни да решават съдбата си, но трябва да спазват ангажиментите си, добави той.
Президентът увери и в разбирателството си с германския канцлер Ангела Меркел, с която ще се срещне в неделя.  

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44