Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мина „Черно море“ пред нов проблем - ТЕЦ –Сливен намалява двойно доставките на въглища


„Заради промените в Закона за енергетиката, които влязоха в сила на 6 март, ние уведомихме основния ни доставчик на въглища "Мина Черно море-Бургас"ЕАД, че сме принудени да намалим наполовина доставките, тъй като НЕК няма да изкупува некомбинирана електроенергия, произведена от централи с комбиниран начин на производство. Мината работи предимно за нашето дружество и двойният спад на доставките ще се отрази изключително неблагоприятно върху 700-те й работници и семействата им.“, се подчертава в позиция на "Топлофикация-Сливен"ЕАД по промените в Закона за енергетиката.

Става дума за въведените ограничения в изкупувания от НЕК обем на електроенергията, произвеждана по комбиниран способ от дружеството. В същото време дружеството не може да излезе на пазара като продавач на ел.енергия, тъй като няма лицензия за това. А издаването й отнема няколко месеца, ако не и повече. В такава ситуация са всички топлофикационни дружества в страната.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Вицепремиерът Ат. Зафиров: Песимист съм, че украинската страна ще приеме точно този тип условия

Планът на Доналд Тръмп за Украйна зависи от развитието на военните действия. Това заяви в Бургас вицепремиерът Атанас Зафиров и уточни: "Искрено се надявам да сработи. Честно казано съм песимист, че украинската страна ще приеме точно този тип условия на този етап. Остава надеждата, че въпросът ще бъде разрешен по възможно най-бързия и..

публикувано на 21.11.25 в 18:13

20% увеличение на заплатите поискаха след НСИ и от НОИ - Бургас

Близо 50 служители на НОИ в Бургас протестираха, за по-високи заплати, пред сградата на институцията. Те настояват освен за 20% увеличение на трудовите им възнаграждения и за отпадане на статута „държавен служител“.  157 са щатните служители на НОИ в Бургас. 90% от тях имат статут на „държавен служител“, според който те не плащат осигуровки, но не..

публикувано на 21.11.25 в 15:36
архив

АПИ: Започна строителството на временен път след компрометирането на моста над река Изгревска

Започна изграждането на временен път - брод, който ще възстанови транспортната свързаност между селата Кости, Бродилово и Българи и общинския център Царево, съобщи Агенция "Пътна инфраструктура". Припомняме, че поради обилните валежи в началото на октомври, мостът на река Изгревска по път II-99 Царево–Малко Търново беше компрометиран. С цел гарантира..

публикувано на 21.11.25 в 13:22

В Царево започна кръводарителската акция

В Медицински център - Царево започна кръводарителската акция, която е под мотото "Всеки път, когато даряваш кръв, подаряваш живот". Всеки човек, чието здравословно състояние му позволява да бъде кръводарител може да го направи и да помогне на някой непознат, на някого за когото тази кръв е нужна.  От Регионалния кръвен център в Бургас..

публикувано на 21.11.25 в 13:05

Две подписки - за кръгово към Атия и за ремонт на моста към Черноморец

Две подписки започнаха в община Созопол. Първата е за изграждане на кръгово кръстовище при Атия, а втората за ремонт на моста към Черноморец. Инициативите представи във фейсбук  кметът Тихомир Янакиев заедно с кметовете на Атия  Румен Димитров и  кмета на Черноморец Росен Деспов.  Янакиев припомни колко опасен е  разклонът за Атия и..

публикувано на 21.11.25 в 12:24

Тече Националният поетичен конкурс "Непознати улици"

Деветото издание на Националния поетичен конкурс "Непознати улици" е в ход. Вече са получени десетки стихове от Стара Загора, Кочериново, Карнобат, Свищов, Кюстендил, Велико Търново, Пловдив, Попово, Бургас и София.  Както всяка година, участниците трябва да изпратят по три свои стихотворения, от които да посочат едно предпочитано, което смятат, че ги..

публикувано на 21.11.25 в 11:00
Оперативната група за противоминни действия в Черно море

Вицепремиерът Зафиров ще открие в Бургас форум за устойчивото развитие на Черноморския регион

Дискусия на тема „България - активен партньор в европейската стратегия за сигурно и устойчиво Черно море“ ще се проведе в Бургас днес. Заместник министър-председателят Атанас Зафиров ще открие събитието в Международния конгресен център на Морска гара.  Във форума ще се включат министри, представители на националната и местната..

публикувано на 21.11.25 в 07:45