Над 880 стоматолози от страната и чужбина ще участват в 15-ия Конгрес на Българския зъболекарски съюз, който ще бъде открит днес в Бургас. Престижният форум е юбилеен за организацията, която през тази година чества 110 години от създаването си.
Форумът ще включва лекции, представяне на най-новите постижения в денталната медицина и изложение с над 40 фирми. В събитието ще участват стоматолози от 28-те регионални колегии на Българския зъболекарски съюз. 16 ще са чуждестранните лектори и трима български, представители на трите факултета, обучаващи кадри по дентална медицина, съобщи председателят на Българския зъболекарски съюз доктор Борислав Миланов:
България, в частност Бургас, става един център на Европа, който определено е пряко свързан с една от най-важните задачи, която всяка една съсловна организация си поставя, а именно непрекъснатото повишаване квалификацията. Организационният комитет решиха единодушно, че трябва да бъдат застъпени всички аспекти на нашата професия в техния най-съвременен вид.
В международния форум ще се включат и делегации от денталните асоциации на Израел, Австрия, Италия, Германия, Турция и Гърция. 15-ият научен конгрес ще се проведе на 12-и и 13-и юни.
Четирима са допуснатите до събеседване кандидати за избор на обществен посредник на Бургас. Те са посочени от временна комисия в Общинския съвет, с председател Иво Баев, и това са Калина Чавдарова-Едрева, Тодор Стамболиев, Румяна Райчева и Теодора Петрова-Николова. Те ще се явят за провеждане на интервю на 14 февруари в малката заседателна..
Продължава строителството на Дома за възрастни в Елхово. Изграждането на комплекса е за близо 1 млн. и 400 хил. лева, като средствата са осигурени по Плана за възстановяване и устойчивост. В новоизградения комплекс ще бъдат настанени обитателите дома, който в момента се намира в село Чернозем, обясни заместник-кметът на община Елхово Живка..
Днес и утре заради изграждането на уличен водопровод и улична канализация в ж.к. „Изгрев“ се въвежда временна организация на движението, съобщават от община Бургас. Затваря се за движение кръстовището на улицата между бл.184 и бл.181 и улицата между бл.37 А и ТП „ДЛС Ропотамо“. Спазвайте временната организация, която ще бъде въведена в..
За бойкот на търговските вериги призовават днес 4 организации. Това са Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна“, "Обединени пенсионерски съюзи“ и "Системата ни убива“. В последните седмици се наблюдава драстично увеличаване цените на стоки от първа необходимост. Това е ценови удар, както за 800..
В епоха, белязана от бурни технологични иновации, радиото навлиза в своя втори век на съществуване "в служба на човечеството", като остава медията, на която се доверяват най-много хора. Тази година, организаторите от ЮНЕСКО призовават радиостанциите по целия свят да посветят Световния ден на радиото на една жизнено важна за човечеството тема -..
Най-ощетени от цените в магазини за хранителни стоки са потребителите. Това коментират организаторите на еднодневния бойкот у нас, който е обявен за утре. Той е заради високите цени на продуктите, а идеята е големите супермаркети да останат без купувачи. Протестът е по примера на Хърватия и е организиран от Движение "Системата ни убива",..
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) извършва предварително проучване на всички данни и фактори, свързани наблюдавания ръст на цените на храните от първа необходимост, става ясно в съобщение от пресцентъра на регулаторния орган. Комисията заявява, че не упражнява ценово регулиране, като насърчава всеки, който разполага с информация и/или..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за..
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни..
Старт на строителството на нови два физкултурни салона бе дадено днес в Сливен. Те ще се ползват от учениците от Професионалната гимназията по изучаване..