В началото на летния сезон, от Агенция „Пътна инфраструктура“ са обявили старт на ремонтни дейности по натоварения път, който води към най-големия летен курорт. Движението в двукилометровата отсечка е ограничено в едното платно. Стесненият участък е причина и за образуването на дълги колони от автомобили и в двете посоки. Работниците на обекта не бяха убедени до кога трябва да приключат с дейностите и ни насочват към прекия си началник Петър. Обясняват на журналистите, че се намира в бяла кола, чийто шофьор при вида на репортерите завива в друга посока. В последствие се виждаме с него, а той пояснява, че е геодезист и информацията за дължината на ремонтирания участък е оскъдна.
„Общо е два километра е. Не са кърпежи, цялостна подмяна е. Срокът е някъде в началото на другия месец“
Случайно спрял пътник пък смята, че ремонтът е бил наложителен, дори и с цената на задръствания
„Нека да го направят ремонта. То няма път, няма нищо. Сигурно сега са отпуснали парите, не разбирам. Той, сега, асфалтът е дроб. Този път, от тука, до Сарафово, е много разбит. Хубаво е да го направят“
Опитът ни да се срещнем с директора на Областното пътно управление в Бургас, инж. Митко Порязов, за да разберем до кога ще приключи ремонтът, има ли обходен маршрут и защо е избран летния сезон за дейоностите, бе неуспешен. Верен на традицията си, инж. Порязов не разговаря с репортер и бяхме насочени към страницата на АПИ. От сайта на агенцията се разбира само, че ремонтът е предвиден да приключи до 30 юни. В последствие, от областното пътно управление в Бургас изпратиха на Радио Бургас обходният маршрут, който се препоръчва:
„Посока от Варна за АМ”Тракия”
- 1-9 „Слънчев бряг”- Тънково - Каблешково - Брястовец-Изворище-Миролюбово - Пътен възел „Българово”/АМ Тракия/
Посока от Варна и „Слънчев бряг” за Бургас
-1-9 „Слънчев бряг” - Тънково -Каблешково-Брястовец-Изворище- Банево – Минерални бани – Бургас
-1-9 „Слънчев бряг”- Тънково -Каблешково-Брястовец-Изворище-Миролюбово- Бургас
Посока от София за Варна
- Пътен възел „Българово”/АМ Тракия/-Миролюбово-Изворище-Брястовец- Каблешково - Тънково -1-9 „Слънчев бряг”
Посока от Бургас за „Слънчев бряг” и Варна
- Минерални бани- Банево – Изворище - Брястовец- Каблешково-Тънково - „Слънчев бряг”
Община Сливен организира редица събития по повод 3 март – Националния празник на Република България и 147 години от Освобождението на страната от османско иго. В 11 часа на площад „Хаджи Димитър“ ще се проведе официална церемония, на която ще бъде издигнато националното знаме на България. Ще бъде извършен благодарствен молебен за здраве и добруване..
Община Поморие получава управлението върху имот -публична държавна собственост на плаж „Ахелой“. Решението е от днес на Министерския съвет. В терена от 8757 кв. метра има буна. Община Поморие планира дейности по ремонт и поддържане на брегоукрепителното съоръжение. Решението изключва ново строителство на мястото. В този програмен период..
Областната червенокръстка организация в Бургас проведе отчетно – изборно събрание за периода 2021 – 2024 година. Измина един много успешен мандат, въпреки че периода не беше никак лесен, посочи областният председател на БЧК – Бургас Татяна Минкова: „Основните направления в дейността на организация бяха повлияни от ковид..
В Мраморното фоайе на БНР бе представена документална изложба и специален брой на списание "ЛИК", посветени на 90-годишнината на БНР. На събитието пред Първо студио присъстваха представители на образователни и културни институции, общественици и журналисти, свързали живота си с националното радио. Изложбата "90 години БНР – Радиото на..
Законопроектът за Бюджет 2025 ще бъде разгледан и в Комисията по образование и науката в парламента. Предвижда се да се запази политиката за увеличение на възнагражденията на педагогическия персонал в средното образование, както и заплатата на учителите да достигне 2800 лева. Възнагражденията на академичният състав през 2025 г. също ще бъдат..
Нова спортна зала се планира в Средец. Теренът за проекта е ясен, но трябва да бъде изцяло предоставен на общината от частник. Това ще бъде гласувано на днешното заседание на местния парламент, което ще започне в 9:30 часа. Припомняме, че на последната сесия в Средец, граждани изразиха недоволството си към заместник-председателя на Общинския..
При ясно небе могат да се наблюдават тази седмица седем планети. Явлението е известно като "парад на планетите", което ще може да се види отново чак през 2040 година. Най-добрият шанс да се видят планетите Марс, Юпитер, Уран, Венера, Нептун, Меркурий и Сатурн е малко след залез слънце, до петък включително. Четири от планетите - Меркурий, Венера,..
В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на..
Тодор Стамболиев отново е избран за обществен посредник на Бургас. Той започва третия си мандат с подкрепата на 37 общински съветници, които гласуваха за..
Община Поморие получава управлението върху имот -публична държавна собственост на плаж „Ахелой“. Решението е от днес на Министерския съвет. В..