Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БНБ: Депозитите на домакинствата са близо 49% от БВП, кредитите - около 20%

Снимка: БГНЕС

Над 42,5 милиарда лева са спестяванията на домакинствата в края на декември миналата година, сочат данните на БНБ.

Малко над 18 млрд. лева са кредитите на домакинствата в края на декември, което е намаление с 1,3 на сто спрямо миналата година. Спадът е във всички сегменти, включително и при жилищното кредитиране, което се счита за най-нискорисково за банките. При него беше и по-сериозен спадът на лихвите.

При депозитите, където доходността намаля значително през годината, годишното увеличение през декември е 8,5 на сто. Депозитите на домакинствата са близо 49% от БВП на страната, докато кредитите са около 20 на сто.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44