Празникът на Созопол, посветен на Света Марина,започна рано сутринта със старта на традиционния плувен маратон.С всяка година желаещите да участват в плувната надпревара се увеличават, но тази година маратонът отбеляза своеобразен рекорд. 75 записани участници от 14 населени места в страната, както и плувци на невръстна 6 до 10 годишна възраст.
Морето не бе от най- доброжелателните в ранните часове, но срещна ентусиазма и издръжливостта на плувците. Старт на състезанието даде кметът на община Созопол Панайот Рейзи, който пожела на участниците силата и куража да преодолеят 3 километровото разстояние от мигалката до Централния плаж. Три лодки и спасителен екип придружиха плувците, които не само преодоляха бурното море, но и успяха да преплуват до финала успешно.
Публиката аплодира горещо всеки един от състезателите, които успяха да доплуват до брега.Най- добре от всички състезатели се представи бургазлията Петър Божинов, който пръв стъпи на брега и остави след себе си на 5 минути време втория най- добър на маратона- Димитър Атанасов от Сандански. Групата плувци от Сандански направи истински фурор и техни плувци спечелиха и други призове. Третият,който изплува много пред основната група бе Ангел Айков също от Сандански.
Класирането при жените поведе Никол Кошеджийска, следвана от Симона Палазова и Марина Николова, която се класира на трето място в категорията. При девойките на първо място се класира Росица Динева, второто място зае Ивет Шумкова, а третото място остана за Деница Цветанова.
При юношите първото място безапелационно спечели Росен Хараланов, следван от Антонио Деков и Ангел Василев.
И при най- малките плувци конкуренцията бе много сериозна. Пет деца на възраст от 6г. до 10 г. взеха участие в плувния маратон, но най- добре се представи Александър Божинов, който вeче трета поред година участва в състезанието. Най- малката участничка бе Моника на 6,5 г., а най- възрастният бе 73 годишният Тодор Тодоров от град Черноморец.
Призьорите получиха купа,грамота и парична награда, които им бяха връчени от кмета Панайот Рейзи. Всички участници получиха шапки и тениски, които да им напомнят за смелостта при преплуването на Созопол. Кметът поздрави победителите, както и всички участници и техните ръководители и родители, които придружаваха малките плувци. Той им пожела отново да участват в плувния маратон, а качествата, които днес показаха, да използват, за да успяват в училище и в живота.
Празникът продължи в местността „Света Марина“, където отец Иван и отец Димитър отслужиха в едноименния параклис празнична литургия и осветиха курбана. Поляната около параклиса се оказа тясна за желаещите да споделят празника,който продължи с песни и красиви танци в изпълнение на ансамбъл „Странджа“. Кметът Панайот Рейзи поздрави присъстващите и им пожела да чувстват закрилата на светицата и да пазят нейната сила през цялата година.Празнични хора се извиха на поляната, а всички присъстващи получиха курбан и споделиха празничния обяд, който бе осигурен от община Созопол и ваканционен комплекс „Санта Марина“.
Започва 11-то издание на Скейт фестивала в Бургас. Днес в района на Съдебната палата ще има състезателна част, а след това ще бъде открита изложба с тематични фотографии в Конгресния център. Един от организаторите Ивайло Найденов, управител на Скейтборд клуб Бургас, каза че тази година форма е по-различен. " Състезанията няма да само на..
Във връзка с ремонтни дейности по ВиК мрежата в ж.к. „Зорница“ , от 07:30 часа до 17:30 часа днес се затваря кръстовището на ул. "Св. Пантелеймон Лечител" с улицата водеща до и от УМБАЛ Бургас. Достъпен маршрут за пациенти на болницата и живущите в района: бул. „Димитър Димов“ – улицата до бл.82 в ж.к. „Зорница“ /Лазурен бряг/ - улицата пред жилищен..
Община Бургас информира, че днес и утре (събота и неделя) от 9:00 до 17:00 ч. ще бъде затворена за движение ул. „Конт Андрованти“ при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Ограничението се налага заради товаро-разтоварни дейности на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ в района на сградата на НАП.
Държавата въвежда ясна отговорност и изисквания за безопасност към операторите на атракционни услуги. Това съобщиха от пресслужбата на министерството на транспорта. Това стана ясно на среща на вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов с представители на министерствата на туризма, младежта и спорта, икономиката и индустрията,..
Тази събота, 23 август, квартал „Черно море“ в Бургас ще отбележи своя празник с много забавления и културни събития. Празничната програма ще започне в 17:30 часа с детско парти на площада, където аниматори ще се погрижат за веселото настроение на най-малките жители на квартала. В 18:30 ч. празничната атмосфера ще се допълни от поздравителен..
Има специална наредба за водноатракционни услуги, приета през 2009 г. и е актуализирана през 2012 година. По случая със загиналото дете в Несебър възниква съмнението, че се прикрива нещо. Това каза пред БНР Корнелия Нинова, бивш председател на БСП, а сега лидер на "Непокорна България", която по-рано написа в профила си във фейсбук: "Никога, ама..
Бургаският художник и председател на Дружеството на художниците в Бургас, Добрин Вътев, отбелязва своя 50-годишен юбилей с изключителна изложба в галерия „Неси“. Под мотото „ПолуАбстрактно – сънувани пространства“, Вътев представя 15 нови творби, създадени специално за този проект. Изложбата ще бъде открита на 26 август от 16:00 до 19:00 ч. с вернисаж,..
Събрана е сумата за поредната операция на 17-годишната Тани от Бургас. Това стана ясно след големия благотворителен концерт, който се проведе снощи в..
Има специална наредба за водноатракционни услуги, приета през 2009 г. и е актуализирана през 2012 година. По случая със загиналото дете в Несебър..
Община Бургас информира, че днес и утре (събота и неделя) от 9:00 до 17:00 ч. ще бъде затворена за движение ул. „Конт Андрованти“ при кръстовището с ул...