Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радио Бургас гостува на туристическия комплекс „Акве Калиде“ тази събота

Много приятни емоции, игри и забавления ще зарадват посетителите на туристически комплекс „Акве калиде“ тази събота, 23 юли от 9.00 до 12.00 ч. Заедно с екипът на радио „Бургас“, които ще излъчват от комплекса, ще ви предложим интересни новини, любопитни събеседници и хубава музика. Дайте си почивка от плажа, вземете децата и се включите в изненадите, които сме ви приготвили!

На 23 юли, „на живо“ в ефира на радио „Бургас“ от туристическия комплекс „Акве Калиде“ ще научите повече за продължаващите археологически проучвания в резервата. Ще разберете всичко за музейната експозиция на комплекса, твроческата работилница към него и какво още може да се види в бургаските музеи това лято.

За най-любопитните и запознати с историята на „Акве Калиде“ ще има атрактивни награди. Всеки ден, от днес до 22 юли /петък/, в ефира на радио „Бургас“ ще има специален въпрос, чийто верен отговор може да ви спечели ваучер за посещение на интерактивната музейна експозиция с 3D прожекция.

Най-малките ни посетители ще имат възможност да си изработят кукла нимфа или воин с помощта на артистите от Държавен куклен театър Бургас, както и да изиграят театрален етюд с тях. Ще направим и конкурс за най-красива кукла, а за всички деца ще има награди.

Заедно с нашите приятели от „Социален център- Бургас“ ще си организираме едно различно рисуване с инвалидни колички. Всеки, който иска да се да участва, е добре дошъл. За целта можете да си носите бяла тениска, текстилна торбичка, кърпа, шалче или каквото предпочитате и сами да се включите в изрисуването му.

Открийте „Акве Калиде“ и се докоснете до магията на археологическия резерват. Очакваме ви!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Павлин Ковачев, организатор на турнира

Рекорден брой отбори ще участват в Международния полицейски благотворителен турнир по футбол в Бургас

32 отбора от пет държави ще се включат в 16-то издание на футболния турнир за Купата „Свети Никола“ в Бургас. Той се провежда в подкрепа на децата на починали служители от системата на ВМР от региона. Турнирът е част от календара на Международната полицейска асоциация (ИПА), чийто председател за бургаски регион е Павлин Ковачев, той е и главен..

публикувано на 01.06.25 в 17:00

Зов за помощ: Малкият Дани има нужда от финансова подкрепа, за да проходи

Дани е на 2 години и 9 месеца и се бори с диагнозата Детска церебрална парализа още от първия си дъх. Той и семейството му имат нужда от финансова подкрепа, за да може той да проходи. Всеки ден от живота му е изпълнен с рехабилитации, плуване, електростимулации. Постигнал е малки чудеса – обръщане, пълзене, сядане. Прогнозите са били тежки..

публикувано на 01.06.25 в 16:00

Авиомузеят с вход свободен за 1-ви юни

Авиомузейят в Бургас днес отваря вратите си с вход свободен за всички малки и пораснали мечтатели. Посетителите ще могат да се потопят в света на авиацията, предвидена е и специална програма, посветена на празника.  На територията на музея има десет самолетни експоната, представители на гражданската, селскостопанската и военната авиация. Гостите..

обновено на 01.06.25 в 09:06

Българо-гръцкият събор започва днес край ямболското село Голям манастир

В местността „Църквичката“ край ямболското село Голям манастир за 16 –та поредна година днес ще се проведе традиционният българо-гръцки събор. Организатори са община Тунджа и изселници от селата Голям манастир и Генерал Инзово. Българо-гръцкият събор на Манастирските възвишения се е провеждал още в началото на XX век, когато в околните села е..

публикувано на 01.06.25 в 08:18

Кампанията „Книги за смет“ идва днес в Бургас

Кампанията „Книги за смет“, която насърчава рециклирането и любовта към четенето, пристига днес в Бургас. Тя ще предостави възможност на участниците да заменят пластмасови отпадъци за книги, от 10 до 13 ч. на паркинга на ул. Янко Комитов, в кв. Славейков.  Тазгодишното издание ще продължи тематичната линия "Буквите, които ни свързват - Събери..

обновено на 01.06.25 в 07:44

Пъстра програма за Международния ден на детето - 1-ви юни в Бургас

Денят на детето ще бъде отбелязан с редица събития в Бургас. Програмата започва от 10.00 часа на откритата сцена „Охлюв“ и прилежащите алеи до Културен център „Морско Казино“.  Предвидена е арт зона, където най-малките ще могат да се включат в направата на маски, бижута, рисуване на балони и артистично гримиране на лица. Ще бъде представена..

обновено на 01.06.25 в 07:42

Посланикът на Израел и външният министър бяха гости на конкурс в Бургас, посветен на спасяването на българските евреи

С тържествена церемония в Бургас в присъствието на посланика на Израел Йосеф Леви Сфари и външния министър Георг Георгиев завърши 12-тото издание на Международния литературен и филмов ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена“. БНР също връчи своя награда. Инициативата за събитието е на Центъра за еврейско-българско..

публикувано на 31.05.25 в 22:33