Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Малко Търново ще търси финансиране за общинските пътища

Ремонт на общинската пътна мрежа, на улици в гр. Малко Търново и на водопровод. Това са част от проектите, с които общината ще кандидатства по Програмата за развитие на селските райони. Те са за тавана на сумата, която се отпуска по тези програми - 3 000 000 евро. Кметът Илиян Янчев изрази надежда, че този път от Управляващия орган ще са по-справедливи към тях:

"Пълна проектна готовност имаме за "селските райони", по мярка 7.2. За четвъртокласния път, който е отбивката до с. Заберново, до с. Бръшлян. Водопровод, защото в Странджа, ако сега не се направи, след време, и то - не дълго време, ще има проблеми с водоснабдяването. И в с. Младежко, почти всички села са рискови. Така че, ние сме готови и се надяваме този път да има обективна оценка като става дума за програмата и проектите да можем да ги реализираме" 

Единствената ни възможност да участваме в европрограми са тези, по които нямаме съфинансиране, което не можем да си позволим, каза Илиян Янчев.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна.

Сухата растителност в изоставените имоти - основна опасност за пожарите в селата

Три малки общини в бургаска област превантивно работят да сведат до минимум пожарите през сезон – Камено, Сунгурлале и Руен. И на трите места са издадени заповеди за спазване на основни правила и забрани през пожароопасния сезон. На териториите им няма засега сериозни огнища.  Общината, на която често ѝ се налага да се бори с пожари лятото, е Камено...

публикувано на 30.07.25 в 08:10
Снимката е илюстративна

Затварят част от улица "Оборище" в Бургас

Във връзка със старта на ремонти дейности, включващи и подмяна на ВиК мрежа по ул. „Оборище“, от 09:00 часа на 30 юли (сряда) до 9 септември, включително, се въвежда временна организация в района. Затваря се за движение на превозни средства ул. „Оборище“ в участъка от ул. "Генерал Гурко" до ул. "Хан Аспарух".

публикувано на 29.07.25 в 22:43

Пожарът в Сливен е овладян, гасенето до елховското село Мелница продължава

Пожарът, пламнал в обедните часове във вилната зона на Сливен, в местността Андреева чешма, е овладян.  По предварителна информация огънят е тръгнал от частен имот.  В момента се проверяват три лица за евентуалната им съпричастност към инцидента. Продължава гасенето на пожара до елховското село Мелница Локализираха пожара край вилна..

публикувано на 29.07.25 в 22:16

Локализираха пожара край вилна зона в Ямбол

Локализиран е пожарът, пламнал по-рано днес във вилна зона край Ямбол. Изгорели са необитаеми постройки, засегната е и обитаема къща. Продължава гасенето на пожара и до село Мелница, прокарани са просеки към тополовградското село Срем. Хеликоптери, също участват в гасенето. Нов пожар в близост до Ямбол Според жители на местността Курткая край..

обновено на 29.07.25 в 14:58

Представиха проект за алтернативни грижи за децата бежанци за над 26 млн. лева

В четири общини - Бургас, Ивайловград, Малко Търново и Тунджа ще се изградят 6 услуги от резидентен тип , в които непридружените деца бежанци в България ще бъдат изведени от приемателните центрове и ще получават комплексни социални услуги за интеграция. Държавната агенция за бежанците вече работи по пилотен за страната ни и Европейският съюз проект, с..

публикувано на 29.07.25 в 13:51
Спешните действия са след поредния голям пожар

"Остриците“ в „Банево“ вече имат Подробен устройствен план

Общинските съветници в Бургас одобриха единодушно Подробния устройствен план – План за улична регулация в селищните образувания „Острица 1“ и „Острица 2“ в землищата на кв. „Банево“ и с. Миролюбово. Докладната е изключително важна, защото ще позволи да се урегулира територия, която става все по-населена. Ще се изградят улици с достатъчни..

публикувано на 29.07.25 в 12:39

Един от водещите преподаватели по Аюрведа, Юрий Ковачев с лекция в Бургас

Късното вечерно хранене и преяждането водят до здравословни проблеми, твърди един от водещите преподаватели по Аюрведа в България, Юрий Ковачев. В Бургас той ще изнесе лекция за това как храната може да се превърне в най-мощното ни лекарство. Аюрведичната медицина разглежда превенцията като основен принцип за поддържане на здравето. Тя използва..

публикувано на 29.07.25 в 12:36