Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Михаил Попов: Реорганизация на движението в комплексите ще помогне да се реши проблема с липсата на места за паркиране

Създаването на "зони 30" в комплексите ще реши проблема с липсата на места за паркиране, така няма да се създава напрежение като в случая с паркиралите автомобили върху буслентите по бул.Тракия в комплекс „Славейков“, коментира за радио Бургас Михаил Попов от неправителствената организация „Безопасни улици от Валя“.

„Това е не просто обособяване на зони, където автомобилите трябва да карат със скорост 30 км/ч , а е цялостна реорганизация на движението. Например комплекс Славейков може да се раздели на 6 или 8 части. В тази зона 30 се влиза от едно място и се излиза от друго, улиците се правят предимно тупикови, а останалите еднопосочни. Самата организация на движение ще е такава, че дори и да иска някои да кара с по висока скорост няма да може да го направи дори и да няма знаци за ограничение на скоростта и „легнали полицаи“, каза Попов.

Повече чуйте в звуковия файл:


Попов допълни, че новата транспортна схема на обществения транспорт е нещо хубаво, което се прави за града, защото в автобусите пътуват много повече хора и те са с предимство пред автомобилите в градския трафик навсякъде по света. 

Ще ви припомня, че преди стартирането на бързата автобусна линия възникна проблем с необходимостта да бъдат преместени стотици автомобили, които са паркирани върху буслентите по бул. Тракия в комплекс "Славейков". Това създаде напрежение сред част от собствениците на коли в района и извади на преден план проблема с липсата на достатъчно места за паркиране. Жителите на комплекса са на различни мнения относно решаването на проблема едни са готови да преместят автомобилите си, а други са категорични, че няма да го направят.

Репортаж може да чуете в звуковия файл:

Община Бургас призовава гражданите, които живеят непосредствено до трасетата на новите автобусни линии, да се съобразят с новата пътна маркировка и сигнализация, и да преместят автомобилите в близост до домовете си, където престоят и паркирането е разрешено и не създава пречки за движението. Това важи най-вече за живеещите в следните райони:

Център за административно управление / ЦАУ /Възраждане: ул. "Въстаническа", спирка "Петко Росен", бул. "Ал. Георгиев Коджакафалията"/ ИРА/, ул. "Дъга",ул. "Чаталджа"
ЦАУ Освобождение: бул. "Тракия"
ЦАУ Изгрев: ул. "Георги Калоянчев", ул. "Брацигово"
ЦАУ Приморие: ул. "Уилям Гладстон", ул. "Княгиня Мария Луиза"



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

20 октомври ще е Ден на траур в община Созопол заради тримата загинали младежи

В знак на съпричастност към трагичната гибел на тримата загинали на 17 октомври 2025 младежи в тежката катастрофа на пътя Созопол – Черноморец, кметът на Община Созопол обявява 20 октомври 2025 г. за Ден на траур в общината, съобщиха оттам. В този ден знамената на всички общински сгради и обществени места ще бъдат спуснати наполовина. Отменят се..

публикувано на 18.10.25 в 12:36

Сливенският митрополит Арсений ще отслужи литургия утре за празника на храм "Св. Йоан Рилски"

На 19 октомври Православната църква почита  Св. Йоан Рилски Чудотворец. Той е приет за небесен покровител на българския народ и на българските лекари. Денят се нарича още Отчов ден или Денят на отеца. Св. Йоан Рилски е погребан близо до основаната от него Рилска обител, но след това мощите му са пренесени в Средец. На 19 октомври се почита..

публикувано на 18.10.25 в 12:30

Бургас се включва в кампанията "Капачки за бъдеще" днес

Бургас се включва в есенното издание на кампанията „Капачки за бъдеще“. Акцията ще се проведе днес. Със събрани кенчета и капачки участват хора на различни възрасти, включват се и доброволци, съобщи Иво Попов от местния „Клуб за бъдеще“, организатор на събитието: „Събираме пластмасови капачки с номер 2 и 5 от вътрешната страна..

обновено на 18.10.25 в 08:46
ул Конт Андрованти в Бургас

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас през уикенда

В центъра на Бургас улица „Конт Андрованти“ при кръстовището с улица „Цар Петър“ ще бъде затворена за движение през уикенда от 9:00 до 17:00 часа. Ограничението се налага заради товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на улица „Тракийска“ до сградата на Националната агенция за приходите. От Община Бургас уточняват, че движението..

обновено на 18.10.25 в 08:15

Временна промяна в движението в ж.к. „Зорница“ заради подмяна на водопроводи

От 10:00 часа на 20 октомври 2025 г. (понеделник) ще бъде въведена временна организация на движението в бургаския квартал „Зорница“. Причината е подмяна на водопроводната мрежа. За периода на ремонта се затварят частично кръстовището между блокове 40, 39 и 33, както и кръстовището между спортна зала „Бойчо Брънзов“ и блок 38. От Община Бургас..

публикувано на 17.10.25 в 17:00

Започва реконструкция на водопроводната мрежа в Болярово и Попово /ОБНОВЕНА/

В Болярово предстои рехабилитация на част от водопроводната мрежа. Подмяна на ВиК тръби започва и в село Попово . Реконструкциите по мрежата са по спечелен от община Болярово проект на стойност над 1,6 млн. лева. Финансирането е от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони Срокът за изпълнение е 36 месеца . Проектът се..

обновено на 17.10.25 в 14:45

Няма средства за възстановяване на велоалеята към Сарафово

Сарафово е един от най-бързо развиващите се и променящи се бургаските квартали. Разрастването му заради строителството на нови имоти доведе до нужда от нова инфраструктура и ремонти. Активност по най-наболелите проблеми проявяват граждани, които често правят подписки и поставят пред общината свои въпроси. Те не пропуснаха да представят проблемите..

публикувано на 17.10.25 в 14:02