Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Четири блока в "Меден рудник" искат улица

Подписка на повече от 500 души иска от община Бургас изграждане на улица в Меден рудник.  Сега районът около блокове 513, 510, 601, 602 тъне в кал, на метри от модерния Терминал на бързата автобусна линия в квартала. И въпреки, че исканията им са от 2014,  улицата все още не е факт. В момента се разработва проекта за улицата, съобщи зам.-кметът по строителство в община Бургас Чанка Коралска:

„Възложено е проектиране, проектът се работи, това е една чисто нова улица, която изисква много голям финансов ресурс, който е над 1 милион лева. Бюджетът е ограничен – Бургас не е само „Меден рудник“, не е само „Славейков“, не е само „Изгрев“, не е само „Лазур“ – той е и села , той е и други крайградски квартали. Това е най-новият квартал, той се развива най-динамично в последните години и там има най-много нужда от влагане на средства за изграждане на инфраструктура, но това не означава, че сме забравили всички останали…“   

чуйте в звуковия файл репортажа на Ивайло Пеев




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Затварят част от улица "Оборище" в Бургас

Във връзка със старта на ремонти дейности, включващи и подмяна на ВиК мрежа по ул. „Оборище“, от 09:00 часа на 30 юли (сряда) до 9 септември,включително, се въвежда временна организация в района. Затваря се за движение на превозни средства ул. „Оборище“ в участъка от ул. "Генерал Гурко" до ул. "Хан Аспарух".

публикувано на 29.07.25 в 22:43

Пожарът в Сливен е овладян, гасенето до елховското село Мелница продължава

Пожарът, пламнал в обедните часове във вилната зона на Сливен, в местността Андреева чешма, е овладян.  По предварителна информация огънят е тръгнал от частен имот.  В момента се проверяват три лица за евентуалната им съпричастност към инцидента. Продължава гасенето на пожара до елховското село Мелница Локализираха пожара край вилна..

публикувано на 29.07.25 в 22:16

Локализираха пожара край вилна зона в Ямбол

Локализиран е пожарът, пламнал по-рано днес във вилна зона край Ямбол. Изгорели са необитаеми постройки, засегната е и обитаема къща. Продължава гасенето на пожара и до село Мелница, прокарани са просеки към тополовградското село Срем. Хеликоптери, също участват в гасенето. Нов пожар в близост до Ямбол Според жители на местността Курткая край..

обновено на 29.07.25 в 14:58

Представиха проект за алтернативни грижи за децата бежанци за над 26 млн. лева

В четири общини - Бургас, Ивайловград, Малко Търново и Тунджа ще се изградят 6 услуги от резидентен тип , в които непридружените деца бежанци в България ще бъдат изведени от приемателните центрове и ще получават комплексни социални услуги за интеграция. Държавната агенция за бежанците вече работи по пилотен за страната ни и Европейският съюз проект, с..

публикувано на 29.07.25 в 13:51
Спешните действия са след поредния голям пожар

"Остриците“ в „Банево“ вече имат Подробен устройствен план

Общинските съветници в Бургас одобриха единодушно Подробния устройствен план – План за улична регулация в селищните образувания „Острица 1“ и „Острица 2“ в землищата на кв. „Банево“ и с. Миролюбово. Докладната е изключително важна, защото ще позволи да се урегулира територия, която става все по-населена. Ще се изградят улици с достатъчни..

публикувано на 29.07.25 в 12:39

Един от водещите преподаватели по Аюрведа, Юрий Ковачев с лекция в Бургас

Късното вечерно хранене и преяждането водят до здравословни проблеми, твърди един от водещите преподаватели по Аюрведа в България, Юрий Ковачев. В Бургас той ще изнесе лекция за това как храната може да се превърне в най-мощното ни лекарство. Аюрведичната медицина разглежда превенцията като основен принцип за поддържане на здравето. Тя използва..

публикувано на 29.07.25 в 12:36
село Козарево

Нов пожар в близост до Ямбол

Пет пожарни коли и огнеборци гасят пожар в местността Курткая до Ямбол. Огънят е обхванал сухи треви в изоставени имоти, засегната е сграда, горят и струпани автомобилни гуми. Продължат усилията  за овладяване на пожара в района на елховското село Мелница, където снощи областният управител на Ямбол Николай Костадинов превантивно задейства системата..

публикувано на 29.07.25 в 12:07