Седемгодишният Божидар Кръстев страда от тумор на гръбначния стълб. Момчето се нуждае от спешна операция в Турция, след като е претърпял неуспешна хирургическа интервенция в София, обясни лелята на Божидар Нели Дражева.
„Преди имаше по-добри двигателни способности, а сега е затруднено движението му с десния крак. След операцията в София няма подобрение, а се влошава. Тогава казаха, че всичко е наред и не назначиха физиотерапия. Последва посещение в Турция . Там установиха, че туморът по показания от изследванията, е нараснал дори двойно“.
Операцията на момчето е насрочена за 10 май, а за нея са нужни около 33 000 щатски долара. Финансова подкрепа можете да окажете и чрез превод по следните банкови сметки: Божидар Тихомиров Кръстев, Кл. № 401029418, ЕГН: 1041043965
Сметка IBAN Валута Клон
7000 1522942057 BG87 UNCR 7000 1522 9420 57 BGN 401
7000 1522942067 BG11 UNCR 7000 1522 9420 67 EUR 401
7000 1522942071 BG97 UNCR 7000 1522 9420 71 USD 401
BIC (SWIFT) код на УниКредит Булбанк: UNCRBGSF
Кризата с безводието се задълбочава и тази година населените места на воден режим ще са повече . Прогнозата е на експерти от Климатека. Към началото на юли язовирите са пълни средно около 60%, а по остарялата ВиК мрежа всяка втора капка се губи преди да стигне до потребителите . Сред ключовите мерки са подобряване на инфраструктурата и..
Бъдещето на спортна зала „Младост“ беше обсъдено на работна среща по проекта „Подмлади града“ (RELAUNCHTOWIN), която се състоя днес в Община Бургас. Представители на спортни клубове, администрацията и проектанти разгледаха идейните предложения за реновиране на вътрешните пространства и облагородяване на околните зони. Проектът предвижда..
Министерският съвет прие Решение за приемане на План за използване на системата BG-ALERT за предупреждение на населението. Документът включва мерки, свързани с организацията за ранно предупреждение на населението на областно и общинско ниво, предоставянето на информация до населението за екстремни метеорологични явления, реда за ранно предупреждение..
Тридневната програма за празника на Созопол започва днес. Морският град е избрал за свой патрон Света Марина. Кулминацията на празника е на 17 юли. Днес от 17.30 в Художествената галерия на града се открива изложба на Иван Бахчеванов под надслов „Измити спомени отсам големия остров“. В 18 часа ще има вечерня в храм „Св. св. Кирил и Методий“...
Възможна продажба на държавен имот разбуни духовете в квартал Сарафово. Става въпрос за парцел намиращ се на ул. „Буревестник“, с площ от 5106 кв.м.. Теренът е частна държавна собственост, предоставена за управление на Министерството на отбраната. Иван Илчев от местното „Сдружение За Сарафово“ е направил онлайн петиция за запазване на..
Сдружение „Социален център Бургас“ работи по проект „Магията на глината“. Предвидени са арттерапевтични практики и занимания с глина за хора с увреждания. В тях ще бъдат включени 21 лица с увреждания, които са потребители на социалните услуги на Центъра. „Те ще се впуснат в творчески процес, по време на който ще се учат да изразяват своите..
Една година след опустошителните пожари жителите на селата Воден и Крайново все още се възстановяват от нанесените от стихията щети. Днес от местната власт ще отчетат свършеното през изминалите месеци. В храма "Св. Георги" в село Воден ще бъде отслужена литургия. Близо 40 къщи бяха засегнати в различна степен от огъня, 13 изцяло изгоряха, а те..
От 8 август таксиметровите шофьори ще изписват двойното обозначение на тарифите си само на стикерите на стъклата . Касовите апарати ще бъдат сменени..
Граждани се обявиха против сечта на дървета по бургаската улица „Проф. Асен Златаров“ на спонтанен протест днес . Заради проект за ВиК..
Водачите на електрически тротинетки ще трябва да имат навършени 16 години, това предвиждат промени в Закона за движение по пътищата.Те ще могат да карат..