Работата по проблемите на българите в чужбина е отговорност на много ведомства и за да се подобри дейността, предстои създаването на общ координационен център.
Един от проблемите, по които той ще работи, е изучаването на българския език в чужбина, каза вицепрезидентът Илияна Йотова.
Ще се борим българският език да получи статут на матуритетен език, защото само по този начин можем да мотивираме тези деца. Матуритетният език носи точки след това за висшето образование в чуждите висши учебни заведения.
Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..