Евродепутати, кметове, парламентаристи, членове и симпатизанти на ДПС почетоха днес в село Пристое 28-годишнината от майските събития, белязали гражданското несъгласие с политиката на отнемане на свободи и незачитане на културната идентичност на мюсюлманите в България от страна на тоталитарната власт.
Евродепутатът Илхан Кючуков потърси поуките от миналото:
Месец май е тъжен месец за Движението за права и свобода, защото ние сме дали свидни жертви.В Пристое лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ се обърна към множеството:
Преди 28 години те казваха: "Права ли искате?" И ни показваха бухалките и казваха: "Ето ви го правото". Това им беше поведението преди 28 години. Сега толерират крайни националисти.
Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..