Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сливенските общинари на извънредна сесия днес

Извънредна сесия на Общински съвет Сливен предстои днес.   Една- единствена точка е включена в дневния ред по предложение на кмета Стефан Радев – пет автобусни линии да бъдат отдадени на общинския превозвач „Пътнически превози.“ Информира Стоян Радев

Исканите от „Пътнически превози“  линии са до пет населени места в общината –  селата Бозаджии, Жельо войвода, Скобелево, Биково и Чокоба. Според заместник-председателят на местния парламент Деян Дечев причината да се настоява тези линии да се обслужват от общинския превозвач е, че фирмата като лицензиран вътрешен оператор вече има техническата възможност да ги изпълнява:.

"Тези линии са изключително важни и те са определящи за това, дали „Пътнически превози“ ще се стабилизира или ще се трупат загуби"

Дечев коментира, че предложението вече е разгледано от постоянните комисии и се очаква то да бъде прието от общинските съветници. Преди година тези линии са отдадени на частни превозвачи. Договорът им изтича на 15 юли.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Буйове измерват вълнението и температурата на морето на шест места по Черноморието ни

Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие.  Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..

публикувано на 09.08.25 в 14:30

Зърнопроизводителите са ожънали над 7 млн. тона пшеница

Тази година в България е произведена повече от 7 млн тона пшеница- сочат последните данни на агростатистиката . Увеличението се дължи на по-големите площи, засети през есента на миналата година. 7 131 095 тона пшеница - това е количеството, което българските зарнопроизводители успяха да ожънат това лято. Данните са от официалната статистика на..

публикувано на 09.08.25 в 13:30
Снимката е илюстративна

Ловният сезон усложнява пожароопасната обстановка в Болярово

Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на излетите.   "В тази горещина и вятър няма безопасна искра! Моля не палете огън!" С тези думи кметът на..

публикувано на 09.08.25 в 08:30

Затварят ул. „Конт Андрованти“ в Бургас за два дни заради строителни дейности

Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП.

публикувано на 09.08.25 в 07:30

В Българово започва вторият етап от проекта за канализация и пречиствателна станция (ОБНОВЕНА)

В град Българово започна вторият етап от проекта по изграждане на Пречиствателна станция и доизграждането на битовата канализация. Началото беше дадено вчера от кмета на Бургас Димитър Николов. Средствата са осигурени чрез Предприятието за управление на дейността по опазване на околната среда (ПУДООС), към ресорното министерство. Това обясни..

обновено на 08.08.25 в 18:18

Започва строежът на нов параклис в село Крайново

В село Крайново, община Болярово, започва изграждането на нов православен параклис, който ще замени опожарения миналата година молитвен дом. Строят нов параклис в боляровското село Крайново Инициативата е на кмета Христо Христов, а проектът се реализира със съдействието на Сливенския митрополит Арсений, който е избрал терена и ще дари сградата..

публикувано на 08.08.25 в 18:00

Бургас ще бъде домакин на международна среща за иновации и синя икономика

Община Бургас ще бъде домакин на международната работна среща „Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност“, която ще се проведе на 12 август в Експо център „Флора“ и е част от проекта „В подкрепа на синята и интелигентна трансформация на Черноморския басейн - Сини порти”/Empowering Blue and Smart Transformation..

публикувано на 08.08.25 в 16:30