Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кирил Домусчиев: Синдикатите са вредни за България

Снимка: БГНЕС

Работодателските организации искат да продължат диалога с управляващите по въпроса за отпадане на клас "прослужено време". Те обвиниха синдикатите в изкривяване на истината и предоставяне на неверни данни, с които заблуждават управляващите относно социалният ефект на класа за прослужено време.

Кирил Домусчиев от Конфедерацията на работодателите и индустриалците коментира работата на синдикатите:

Синдикатите са вредни за България. Синдикатите пречат за развитието на икономиката, за развитието на държавата и реално, пречейки на развитието на икономиката, те пречат и в социалната сфера, и във всякакви други сфери на социалния живот.

Ако сега беше 1990-а година или 1991-а година, може би вие щяхте да ме оборите. Аз също не бих изтъкнал това нещо, но сега, 27 години по-късно, вие можете да видите колко са нараснали синдикатите. Не. Те са вече пред изчезване.
 
След среща миналата седмица на ръководството на синдикатите с премиера Бойко Борисов стана ясно, че отпадането на класа "прослужено време" не стои в дневния ред на управляващите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Свързани новини

Цветан Симеонов, председател на БТПП

Цв. Симеонов: Дори отпадането на клас "прослужено време" да се отложи, има и други средства за неговото атакуване

Представителите на работодателските организации у нас се съберат днес на среща, на която още обосноват своето предложение за отмяна на допълнителното трудово възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит и ще поискат отново отказ..

публикувано на 24.07.17 в 09:15
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени..

публикувано на 09.05.19 в 09:44