Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Част от Търново остава без топла вода, затварят за движение и едно от възловите кръстовища

Снимка: в. "Република"

Голяма част от Велико Търново остава без топла вода за две седмици заради реконструкция на главен топлопровод. Ремонтните работи затварят за движение и едно от възловите кръстовища в старата столица.

Трябва да се изместят 12 метра от трасето на главния топлопровод във Велико Търново, който минава през частен парцел.

Собственикът не желае мрежата на „Топлофикация ВТ“ да е в имота му и това налага промяна в трасето на една от магистралните тръби, обясниха от топлоцентралата.

Заради реконструкцията до 15 октомври за движение се затваря кръстовището между улиците „Краков“ и „Арх. Георги Козаров“, което е едно от възловите в града. Променя се движението на автобусните линии с номера 2 и 5. Въвежда се временна спирка на ул. „Краков“ в близост до затвореното кръстовище.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44