Бургаски огнеборци се включват в националния протест утре в София. Повод за недоволството им е закриването на районни и участъкови служби за пожарна безопасност и ниското заплащане, коментира за БНР Бургас - Асен Асенов, председател на регионалния синдикат "Огнеборец":
"Това, че не сме съгласни с политиките, прилагани от ръководството на МВР, водещи до закриване на районни и участъкови служби на пожарна безопасност и защита на населението. Това ще рече, че някъде, където е съществувала до този етап служба, гражданите вече няма да могат да разчитат на нея, ще трябва да чакат служители от съседна община или съседен град да идват и да действат при една ситуация.
Основанието, че не са достатъчно натоварени...В крайна сметка как да го обясним на един гражданин, че понеже нямало много пожари и ще му се закрие службата. Това означава ли, че трябва гражданите сами да допуснат грешки и да има пожар, за да има и пожарна служба?"
Всяка една минута за нас е важна, казва още Асен Асенов. И уточнява, че вместо да се работи за увеличаване на противопожарните служби, в момента те се намаляват.
чуйте в звуковия файл интервюто на Свобода АтанасоваСлужители на Националния осигурителен институт са посетили над 120 социални услуги за възрастни в цялата страна - домове за стари хора, дневни центрове и други, в рамките на информационната кампания на институцията във връзка с влизането на България в еврозоната. Това съобщиха от НОИ. По време на тези посещения експертите на института са обяснили..
Продължава санирането на многофамилни жилищни сгради в Ямбол със средства по националния план за възстановяване и устойчивост. Очаква се одобрените и по втория етап на програмата за саниране да получат 100% безвъзмездна финансова помощ, а не 80%. Общо 11 многофамилни жилищни сгради се обновяват в Ямбол, като девет от тях са с договори по първия етап..
Двадесет и две държави и Европейският съюз засилиха своя ангажимент към устойчиви рибарство и аквакултури по време на 48-ата сесия на Генералната комисия по рибарство за Средиземно море (GFCM) към Организацията по прехрана и земеделие на ООН (FAO). Срещата, домакин на която беше Испания в Малага, беше открита от министъра на земеделието,..
В Ямбол започва ремонт на три пешеходни моста. И трите съоръжения са в участъци с голямо ежедневно натоварване и не са ремонтирани от десетилетия. Първият обект, по който вече се работи, е мостът, свързващ Крайречния булевард с кварталите „Васил Левски“ и „Възраждане“, вторият на „Трите вятъра“, а третият е металната пасарелка до бившето училище по..
В началото на месец декември ще започне асфалтирането на главните пътни артерии в сливенския квартал "Речица". Това обяви кметът Стефан Радев. Той съобщи, че вече тече подготовката за полагането на настилката. Община Сливен вече има разрешение за строеж за възстановяване на всички улици и тротоари в "Речица", обяви градоначалникът:..
Днес от 9 до 17 часа без водоподаване ще бъдат Летище Бургас, както и фирми „Керамика, „Металснаб“ и „Геотон“ - Бургас, предупреди ВиК. Причината за спиране на водата на посочените места е строително-монтажни дейности.
Доброволци от инициативата „Бъди човек“ отново осъществяват благотворителна кампания в област Ямбол в подкрепа на самотно живеещи възрастни хора и нуждаещи се. Поредната акция е по повод Коледа, като раздаването ще се състои от 19 до 21 декември. "Бъди човек - Ямбол" отбелязва 10-годишен юбилей Това не е просто..
Календар с кауза за 2026 година предлага „Операция: Плюшено мече“- това е организацията, която провежда 18 поредна коледна кампания и сбъдва..
"Вчера сутрин, около 9 без 10, след гостуване при приятели, синът ми Борис, на 16г., е бил спрян за рутинна проверка от патрул на МВР, в близост до..
Доброволци от инициативата „Бъди човек“ отново осъществяват благотворителна кампания в област Ямбол в подкрепа на самотно живеещи възрастни хора..