430 деца и младежи в неравностойно положение в Бургаско ще получат коледни подаръци благодарение на сдружение „ Плюшено мече“. Доброволците му са посредници при сбъдването на коледни мечти на хиляди малчугани в цялата страна и дарители, които искат да направят подарък.
Индивидуални подаръци ще получат деца и младежи лишени от родителска грижа, деца в риск, деца с увреждания в 30 социални институции в региона. От тази година в кампанията са включени и възрастни хора с умствена изостаналост от дома в с. Факия и защитеното жилище в Айтос, съобщи един от доброволците на сдружението Дафина Георгиева:
„Решихме да включим и тези домове, защото техните обитатели са с капацитета, разбирането и държанието на 5 – 10 годишни деца и също като малките се радват най – много на подаръците. Имаме най – големи нужди за хората в Дома „Св. св. Константин и Елена“ в с.Факия. Там има нужда от спални комплекти и още легла, пералня, сушилня, които могат да са втора употреба, но трябва да са в добро състояние“.
Подаръците се осигуряват по списък с предварително заявени желания на децата и младежите, като в специалната фейсбук страница на операция „Плюшено мече“ всеки дарител сам избира и посочва, кой подарък може и желае да закупи. А след това трябва да го изпрати или остави в специализирания пункт, където се събират.
„Децата мечтаят за съвсем обикновени неща – за анцунг, маратонки, шал и шапка… Разбира се за играчки, някои и за нещо по специфично като компютърни игри например", каза още Дафина Георгиева.
Кампанията се осъществява в социалната мрежа, като подаръците се събират до 8 декември, раздаването им ще се извърши от доброволци на сдружението в периода от 18 до 22 декември. Всеки, който желае може да се включи при посещенията в Центровете и така да дари радост на децата, които с огромно нетърпение очакват подаръците на „Плюшено мече“.
повече може да чуете в звуковия файл:
Областното пътно управление – Ямбол ремонтира най-опасния участък между селата Воден и Малко Шарково, съобщават от община Болярово. Ремонтните дейности започнаха след заявената готовност за протест от жители на седем села в община Болярово, недоволни от дългогодишното лошо състояние на третокласния републикански път. По информация на кмета на..
В събота, 22 ноември облачността ще е променлива, по-значителна над северните райони, а след обяд и над югоизточните, където на места ще превали дъжд, сочи прогнозата на НИМХ. В западната част от Дунавската равнина ще се задържи мъгливо. Ще продължи да духа умерен, в Източна България и на север от планините и временно силен южен вятър. След обяд в..
На 22 ноември възпоменаваме свети апостол Филимон и свети Михаил воин, българин. Светият апостол Филимон и съпругата му Апфия живеели в Кол о са, древен град в Царство Фригия в Мала Азия (днес в Турция ). След като приели кръщение от светия апостол Павел, те превърнали дома си в молитвен дом, където всички колосяни вярващи в Христос се събирали за..
Планът на Доналд Тръмп за Украйна зависи от развитието на военните действия. Това заяви в Бургас вицепремиерът Атанас Зафиров и уточни: "Искрено се надявам да сработи. Честно казано съм песимист, че украинската страна ще приеме точно този тип условия на този етап. Остава надеждата, че въпросът ще бъде разрешен по възможно най-бързия и..
Близо 50 служители на НОИ в Бургас протестираха, за по-високи заплати, пред сградата на институцията. Те настояват освен за 20% увеличение на трудовите им възнаграждения и за отпадане на статута „държавен служител“. 157 са щатните служители на НОИ в Бургас. 90% от тях имат статут на „държавен служител“, според който те не плащат осигуровки, но не..
Започна изграждането на временен път - брод, който ще възстанови транспортната свързаност между селата Кости, Бродилово и Българи и общинския център Царево, съобщи Агенция "Пътна инфраструктура". Припомняме, че поради обилните валежи в началото на октомври, мостът на река Изгревска по път II-99 Царево–Малко Търново беше компрометиран. С цел гарантира..
В Медицински център - Царево започна кръводарителската акция, която е под мотото "Всеки път, когато даряваш кръв, подаряваш живот". Всеки човек, чието здравословно състояние му позволява да бъде кръводарител може да го направи и да помогне на някой непознат, на някого за когото тази кръв е нужна. От Регионалния кръвен център в Бургас..
Дискусия на тема „България - активен партньор в европейската стратегия за сигурно и устойчиво Черно море“ ще се проведе в Бургас днес...
Близо 50 служители на НОИ в Бургас протестираха, за по-високи заплати, пред сградата на институцията. Те настояват освен за 20% увеличение на трудовите..
Продължава ремонтът в платното за Бургас на 11 км от АМ „Тракия“ в област Сливен - в участъка от 262-и до 273-и км. Трафикът преминава двупосочно в..