Простреляният мъж, който беше открит вчера привечер между свищовските села Совата и Хаджидимитрово, е студент от Стопанската академия в Свищов, съобщиха от Областната дирекция на полицията.
30-годишният мъж е от Русе и е бил обявен от родителите си за издирване, след като нямало връзка с него от началото на тази седмица.
Мъжът е застрелян в главата. До него е била законно притежаваната му ловна пушка. Трупът е откаран за аутопсия. Образувано е досъдебно производство.
Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..