Похвална е инициативата за събиране на подписи в защита на равното заплащане и труд в Общността.Тя в момента се провежда във всички областни градове на страната и на територията на още 7 държави от Източна Европа.Според мен, все от някъде трябва да се започне, каза за БНР -Бургас Иван Костадинов, председател на КТ "Подкрепа" за Бургас. Най-много сигнали за нарушения и ощетяване на работници при заплащането постъпват при нас от сектор строителство, обясни той.
В Руенска община имахме възможност там да обучаваме работници в строителството. Оказа се, че в момента тям няма работници, не защото не искат да работят, всички са на Запад.Те, според мен, в никакъв случай не са отишли чрез български партньори там. Отишъл е един, изтеглил брат, както се казва,братовчед и т.н .Те не знаят правата си, не знаят кого да потърсят. Когато имат нужда от помощ, ние можем да им помогнем, независимо дали са строителни работници или други.Това, което правят нашите евродепутати, надявам се, че са единни, защото са от различни политически партии, е нещо, което касае всички българи.Похвално е ,че се работи в тази посока"
Повече в звуковия файл:750 хил. декара пшеница ще приберат земеделците в Бургаска област. С традиционен ритуал и хоро откриха днес жътвената кампания в региона. Събитието се проведе край айтоското село Пирне. 430 високотехнологични комбайни ще работят по прибиране на реколтата тази година, като 6 от тях са регистрирани през последната година, каза на..
Биле фест 2025 ще се проведе на остров Света Анастасия в Бургас от 24 до 29 юни. Събитието ще предложи разнообразни акценти, свързани с билките, народните традиции и местното производство. Фестивалът започва на 24 юни с ритуала „Еньова буля“, изпълнен от СФА „Китка“, и откриване на арт базар с изложители от региона. Посетителите ще имат възможност да..
Асоциацията на българските лидери и предприемачи (ABLE), с подкрепата на Община Бургас, организира за пета поредна година предприемаческата програма ABLE Weekend Activator. Лятното издание ще се състои на 19 и 20 юли в Регионална библиотека „Пейо К. Яворов“ – Бургас, като неформалната среща за участниците е на 18 юли. Програмата е насочена към млади..
Високоскоростен интернет за повече от 200 населени места в 140 български общини обеща транспортният министър Гроздан Караджов. В началото на юни той подписа договори с трите мобилни оператора, които ще изпълняват дейности, финансирани в по-голямата си част по Плана за възстановяване и устойчивост, на обща стойност над 440 млн. лева...
Международният конгресен център в Бургас ще бъде домакин на Burgas Connectivity Forum 2025 – мащабен форум с участие на европейски дипломати, министри и експерти по икономика, транспорт, енергетика и сигурност. Събитието ще се проведе на 19 юни и ще обедини ключови представители на институции от България, Германия, Румъния, Турция, Гърция, Молдова,..
Акция по издирване и сваляне от Сливенската планина на трима 13-годишни велосипедисти завърши благополучно следобед. Децата са се качили с лифта в планината, след което са започнали спускане по източните склонове, но в последствие губят пътеката и се озовават в едно от дерета и търсят помощ, чрез спешния телефон 112. Едно от децата пука..
Гражданска подписка с почти 1000 подписа беше внесена в общината с настояване да не бъдат премахвани временните търговски обекти край „Лакомата спирка“ в ж.к. „Меден рудник“. Втората по големина подписка в района е изпратена и до обществения посредник на Бургас Тодор Стамболиев. В искането се подчертава, че в повече от 30 обекта работят над 200 души,..
Гражданска подписка с почти 1000 подписа беше внесена в общината с настояване да не бъдат премахвани временните търговски обекти край „Лакомата спирка“ в..
Близо 2,5 млн. лева е общата печалба на 15-те общински дружества на община Бургас за 2024 година. Това показват публикуваните им финансови отчети, които..
Втори брадат лешояд е с влошено здравословно състояние и е откаран за изследване и лечение в Спасителния център на „Зелени балкани“, съобщи за БНР Елена..