Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стралджа отбелязва 140 години от Освобождението си от османска власт

Снимка: архив

Стралджа отбелязва тържествено днес 140 години от Освобождението си от османска власт. Сред проявите по този повод е общинският ученически конкурс, посветен на годишнината. Днес ще  бъдат отчетени и резултатите от конкурса. 

Една от важните исторически личности, взели дейно участие за освобождението на Стралджа, е Панайот Хитов и неговата чета, припомня Гроздан Иванов, заместник-кмет на Общината: 

Жители от град Страджа ще посетим паметника на Панайот Хитов в местността Мараш, където той е хайдутувал. Там е имал и битки с черкезки потери. Там ще поставив своите венци и цветя в знак на преклонение, защото Панайот Хитов е човекът, който е приел капитулацията на турците тук, в Стралджа.


Десетки ученици от цялата община се включиха в конкурса на тема "Освобождението на Стралджа". Награди ще получат най-добрите в категориите есе, стихотворение, рисунка и презентация.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44