Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бургаският участък на автомагистрала „Тракия“ отново е затворена

Снимката е илюстративна
Снимка: БГНЕС

Автомагистрала „Тракия“ отново е затворена за движение в участъка от Карнобат до Бургас, съобщи областният управител на Бургас Вълчо Чолаков.

 „С ограничение за тежкотоварни камиони над 12 тона е пътят Слънчев бряг – Обзор, както и проходите „Ришки“ и „Айтоски“. Дюленският проход е затворен. Обходът през Айтос – Карнобат – „Петолъчката“ е с ограничение за автомобилите до 12 тона, за да не се получи ситуацията от преди години, когато пътят се задръсти заради камиони. За Бургас знам, че не достига техниката за снегопичстване. Поискали сме помощ от Военното поделение в Лозово, което допълнително да се включи допълнително за почистване на града.“

Поради усложнената зимна обстановка днес е обявен неучебен ден за всички училища на територията на Бургас. Детските градини ще работят, но персоналът е задължен да почисти снега пред всяко детско заведение, за да осигури безопасен достъп.

Недостига техника за почистването на Бургас, съобщи кметът на Димитър Николов.

 „Приоритетно се почиства мрежата на градския транспорт. Имахме около 4-5 автобуса, които закъсаха тази сутрин. Помолихме за съдействие големите промишлени предприятия да ни помогнат допълнително със снегопочистваща техника“.

Всички пристанища в Бургас са затворени за маневриране. Към момента остават затворени и пътищата Обзор – Слънчев бряг, Миролюбово и Каблешково, Варовник - Вълчаново ханче, Вълчаново ханче - Малина, Долино - Русокастро.

Повече за обстановката в областта чуйте от областния управител на Бургас Вълчо Чолаков:


Кметът на Община Бургас Димитър Николов за обстановката:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Променят маршрута на линия № 6 към кв. „Рудник“ заради ремонт

Временно се променя маршрута на линия № 6 в посока кв. „Рудник“. Това се налага заради строително-ремонтни дейности, информира „Бургасбус“. Промяната влиза в сила днес. Автобусите ще се отклоняват по ул. „Кирил и Методий“ – ул. „П. Р. Славейков“ – ул. „Жечка Карамфилова“. Спирка „Яна Лъскова“ временно няма да се обслужва. Общественият транспорт ще..

публикувано на 14.08.25 в 17:30

Илиян Янчев, кметът на Малко Търново: Събор на "Петрова нива" винаги ще има!

Националният възпоменателен събор „Петрова нива“ предстои тази събота, 16 август в едноименната местност. Тук преди 122 години е взето решението за избухването на Преображенското въстание, което да подкрепи избухналото по - рано в Македония Илинденско въстание. Тържествата отново ще преминат под патронажа на президента на Република България..

публикувано на 14.08.25 в 14:00

До часове отменят бедственото положение в сунгурларското село Скала

До часове се очаква да бъде отменено бедственото положение в сунгурларското село Скала. Това каза кметът на общината Димитър Гавазов. „Нощта беше спокойна. Към този момент пожарът е локализиран. Няма действащи огнища. Има пожарни, които пазят от ново възобновяване на фронта. Чакам до обяд, ако всичко е нормално, следобед ще бъде отменено..

публикувано на 14.08.25 в 09:30

Временна организация в Бургас заради ВиК ремонт в „Зорница“ и „Братя Миладинови“

В Бургас се въвежда временна организация на движението заради ремонт на мрежата за водоснабдяване и канализация в ж.к. „Братя Миладинови“ и ж.к. „Зорница“, по информация на общинската администрация. В „Братя Миладинови“ временно се затваря ул. „Струма“ в участъка между ул. „Одрин“ и ул. „Дрин“. Ограничението обхваща периода от 13:00 ч. на 14 август..

публикувано на 14.08.25 в 08:00

БЧК - Бургас помага на пострадалите хора от пожара в село Скала (ОБНОВЕНА)

Екип на БЧК - Бургас е оказал първа долекарска помощ и психосоциална подкрепа на евакуираните снощи жители от сунгурларското село Скала. В такива случаи има и логистична подкрепа за пострадалите хора, която е под формата на храна и вода. Това обясни за общественото радио Виолета Радева, директор на областната организация на БЧК. Как се..

обновено на 13.08.25 в 14:36

Премиерът благодари на младежите, помогнали при пожарите край Сунгурларе

Петима младежи, помагали при гасенето на пожарите край Сунгурларе, са били приети днес от министър-председателя Росен Желязков в Министерския съвет. „Това са момчетата, които в тези трудни дни, със своя тих и скромен пример в Сунгурларе се притекоха на помощ по свой начин. Но той стана толкова видим за всички и такъв кураж даде на огнеборците, на..

публикувано на 13.08.25 в 13:00

Богиня Матеева представя в Бургас "Вик за прошка"

На 14 август от 17:30 на „Флората“  в рамките на фестивала „С книга на плажа“ в Бургас гостува известната журналистка Богиня Матеева, за да представи в емоционална среща своята книга с разкази „Вик за прошка“. „Това са разкази за вечната битка между светлата и тъмна страна в човека. Когато тази битка е на територията на душата се появяват..

публикувано на 13.08.25 в 12:31