От следващата седмица детските градини в кв. „Сарафово” и „Ветрен” ще имат нова извънкласна дейност – арт и дизайн работилница. Родителският интерес към приложното изкуство и работа с материали е продиктуван от направени в началото на годината презентации.
„Опитваме се да популяризираме арт изкуството сред най-малките и да подтикнем родителите им да наблегнат на занимания, които насърчават творческото начало, себеизразяването, индивидуализма, чувството за естетика и внимание към детайлите. На презентациите децата показаха завидни умения в работата с материали, което се дължи на добрата работа на служители в градините. Ние ще се надградим тези умения на по-високо ниво и ще учим техники присъщи за арт творците. През последните месеци получаваме много добра обратна връзка от директори на градини и родители, че децата посещаващи заниманията на арт и дизайн работилница са значително по сръчни, внимателни и показват личен подход към комбиниране на цветове и материали,” споделя ръководителят на работилницата Вили Станкова.
Екипът на работилницата си е поставил за цел да обхване най-голям кръг детски заведения в град Бургас, но интереса е голям и извън града и вече са разкрити работилници в Равда, Лозово, Долно Езерово. Вече от месец функционира работилница в с. Маринка.
Достъпът до ваканционно селище „Елените“ остава контролиран, докато екипи на институциите продължават разчистването и възстановяването на инфраструктурата след наводненията. До 17:00 часа днес собствениците на имоти могат да влизат само пеша през контролно-пропусквателния пункт. Движението на автомобили е забранено, за да не се възпрепятства..
Община Царево е готова да представи пред Междуведомствената комисия по бедствия и аварии не само пълен списък на щетите от наводнението на 3 октомври, но и конкретни проекти за превенция на бъдещи бедствия. Кметът Марин Киров подчерта, че тези мерки са ключови за ограничаване на риска от повторение на ситуацията. „Имаме готовност за заявяване на щети..
" Призоваваме за одит на устройствените планове, особено в рисковите зони. Тази зона не е била вписана като рискова. Искаме мораториум върху строителството в потенциално застрашени райони, т.е. да бъдат преразгледани застроителните планове, общите устройствени планове, за възстановяване на ролята на архитекта и урбаниста в решението на..
Обстановката по Южното Черноморие е спокойна , през последните 12 часа няма получени сигнали за наводнения и бедстващи хора, съобщи областният управител на Бургас Владимир Крумов. В 9 часа ще заседава областния щаб , но най-рано във вилно селище Елените ще може да се влезе отново утре. " И днес продължава известяването чрез системата BG-..
На днешното редовно заседание на правителството министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов внася за разискване предложение - пострадали домакинства от наводненията по южното Черноморие да получат допълнителна помощ от 3000 лева, а наследниците на загиналите заради водната стихия еднократни обезщетения. Допълнителна помощ от 3000 лева..
Премиерата на комедията „Код Жълто“ ще се състои на 11 октомври в Културен дом НХК в Бургас. Пиесата е написана от сценариста и драматург Теодора Маркова, а режисьор е Яна Титова. В главните роли зрителите ще видят Екатерина Лазаревска, Весела Бабинова, Анелия Луцинова и Аня Пенчева. Четирите актриси ще пренесат публиката в една бурна нощ, изпълнена..
Община Болярово отбелязва значителен ръст в отглеждането на памук през 2025 година. Площите с тази култура достигат 646 декара при едва 101 дка година по-рано, което представлява над шесткратно увеличение. Болярово заема второ място в област Ямбол по площи с памук, след община Стралджа, където са засети 1024 декара. На трето място е община Тунджа с..
Предупреждение за нови обилни валежи е в сила за община Царево. Днес в ниската част на града, в дясно от автогарата багери разчистваха наносите от..
Министерството на здравеопазването изразява съпричастност към всички жители на засегнатите от наводнения райони. Предвид обявеното извънредно положение,..
Камарата на архитектите в България (КАБ) публикува декларация по повод наводненията по българското Черноморие, в която посочва, че причините за..