Продължава напрежението сред родители на деца в ОУ „Александър Георгиев Коджакафалията“. 12 деца остават извън класирането, защото не покриват критерия за уседналост, въпреки че са били в подготвителните групи в същото училище. Въпреки внесената подписка, подкрепена от на 150 души преди седмица, решение продължава да няма.
Родителите продължават да настояват за решение на проблема, след като са записали децата си в подготвителните групи и никой не ги е предупредил, че ще има промяна в министерската наредба, която може да ги остави извън училището:
"Ние сме приети абсолютно законно в подготвителна група, с максимален брой точки. И ни беше обещано, че ще продължим в първи клас. Още тогава, с тия правила, с които влязохме...
... Ние сме готови на всичко. Оттук - насетне, ние ще се борим докрай..."
Директорът Михаил Ненов обаче каза, че към момента няма какво да се направи:
"Факт е, че тече второто класиране за първи клас. Тепърва, знаете, че на 15 юни ще имате възможност да препотвърдите желанията си и докато тече този процес, на практика не мисля, че може да се направи каквото и да било"
Ненов обеща, че ще съдейства за среща между родителите и образователното управление. Родителите заявиха, че са готови да протесират и пред Министерството на образованието и науката.
В Българово стартира вторият етап от проекта за изграждане на пречиствателна станция и доизграждане на битовата канализация. Началото беше дадено от кмета на Бургас Димитър Николов. Проектът се реализира с финансиране от ПУДООС и средства на Община Бургас. До момента са изградени основните колектори, а сега предстои изграждането на станцията и над..
Водоснабдяването в ниската зона на бл. 39 в ж.к. „Зорница“ в Бургас ще бъде прекъснато днес от 9:00 до 17:00 ч. Причината е извършването на строително-монтажни работи в района.
35-годишната Стела Севдалинова от Бургас се нуждае от спешна животоспасяваща операция на гръбначния стълб в Турция. След неуспешна хирургична интервенция в България и последвали усложнения, единствената ѝ надежда за възстановяване остава операция, насрочена за 19 август в клиника в Истанбул. В Болярово организираха благотворителен базар в подкрепа..
Благотворителен базар в подкрепа на Стела Севдалинова се организира в Болярово. Инициативата има за цел да помогне за събирането на средства за животоспасяваща операция на младата жена в Турция. Стела Севдалинова е майка на две деца. След неуспешна операция в България, здравословното ѝ състояние се е влошило и се налага спешна хирургическа намеса в..
Одобрените домакинства по проекта за подмяна на стари отоплителни уреди в Бургас ще могат да подпишат договорите си в периода от 11 до 30 август в офисите, в които са подали заявленията. В списъка с одобрените са включени всички домакинства, получили между 14 и 3 точки при класирането, както и тези с 4 и 3 точки, кандидатствали през първия прием от 6..
Днес от 18:30 часа в конферентната зала на Регионална библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас ще се проведе събитие, посветено на индустриалното наследство, екологичната чувствителност и културния потенциал на града. Акцент ще бъде дискусията около възможностите за ревитализация на Бургас и Атанасовското езеро, представена през погледа на млади архитекти и..
Бургас е третата община, в която стартира пилотният проект не само за България, но и за Европейския съюз, свързан с предоставянето на алтернативни социални услуги за непридружени непълнолетни бежанци. В създаването на тези услуги се включват няколко институции на местно, национално и международно ниво. Община Бургас е предоставила Преходно..
Бургас е третата община, в която стартира пилотният проект не само за България, но и за Европейския съюз, свързан с предоставянето на алтернативни..
Днес от 18:30 часа в конферентната зала на Регионална библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас ще се проведе събитие, посветено на индустриалното наследство,..
Участъкът между ул. „Цар Самуил“ и ул. „Христо Фотев“ ще бъде затворен за движение поради ремонт на асфалтовата настилка след подмяна на ВиК мрежата...