Възраждат проекта за Океанариум в Бургас. Нови фирми, след като руската „Мостовик“ фалира, са готови да инвестират над 110 милиона лева в атракциона.
Концесионерът на бъдещия атракцион, „Уотър Атракшънс Къмпани Плюс“ поискаха от общинския съвет удължаване на срока на договора им до 2024 г. В бъдещия проект са изявили желание да се включат „Хоризонт – Иванов“ – участник в строителството на „Океанариум“ Владивосток и международната фирма „Полин Уотърпаркс“, която е в Топ 3 на фирмите, изграждащи подобни атракциони. Предвиждат се четири подобекта от него – открит аквапарк; Делфинариум, Океанариум и развлекателно – познавателен комплекс; открит етажен паркинг за 1000 автомобила и закрит водно – оздравителен комплекс с леглова база. Последният включва покрит аквапарк, покрити и открити басейни, лечебно – възстановителен център, фитнес и други подобни. Предвиждаме и център, в който да се лекуват делфини, добави Даниел Братанов, председател на съвета на директорите на „Уотър Атракшънс Къмпани Плюс“:
“Предвиждаме изграждането на басейн, в който да лекуваме и, съответно, при успех, да пускаме обратно да живеят животните“
Цялата инвестиция ще е размер на над 110 милиона лв. до 2024 г. Очакванията са „Парк Океанариум“ да удължи активния сезон в Бургас, да създаде целогодишно около 350 работни места. Капацитетът на всички съоръжения в комплекса е за около 4500 - 6000 посетители на ден. Ако бъде удължен концесионния договор, фирмата е готова да започне строителни дейности още през септември.
Подробности можете да чуете в прикачения файл.
Община Поморие приема заявления от граждани, които желаят на тротоара пред дома им да бъде засадено дърво, съобщиха от администрацията. Документи се приемат на имейл mayor@pomorie.bg или чрез деловодството на администрацията, като задължително трябва да се посочат адрес и телефонен номер. Експерт на отдел „Озеленяване“ ще прави преценка..
Месопустна Задушница е, една от трите, на които почитаме починалите. Тя предшества Великия пост и утрешните Месни заговезни. Въведена е реорганизация на движението на автомобили в района на Гробищния парк в Бургас. Промените се налагат заради традиционния наплив от граждани. Движението за автомобили ще бъде еднопосочно, като в гробищния парк..
Ръст в броя на делата в Районния съд в Бургас – 16 039. От тях 14 020 са свършени, от които със съдебен акт по същество са 11 440 и 2580 са прекратени. От всички свършени в срок до три месеца са 12 546, т.е. 89 %. По 90% от тях съдебните актове са окончателни. Това стана ясно от проведено общо събрание , на което бе представен отчет за дейността..
Информационните срещи на зрелостници с представители на университети в Община Бургас ще продължат до 15 март. За шеста поредна година Община Бургас и кариерните консултанти към ЦПЛР – Бургас организират поредица от информационни срещи, в които ще вземат участие преподаватели от Бургаски свободен университет, Държавен университет „Проф. д-р Асен..
Парламентът прие декларация за неучастие на български въоръжени сили във военни действия в Украйна, извън съюзните ангажименти на България в НАТО и другите международни ангажименти на страната по линия на ЕС, ООН и ОССЕ. Депутатите приеха и призоваха за постигане на траен, и справедлив мир в Украйна чрез преговорен процес, който да включва всички..
Благотворителен футболен турнир „Заедно за Крисена“, организира випуск 2025 на Търговска гимназия - Бургас. Инициативата има за цел да обедини училищната общност в града и да събере средства за лечението на Крисена - майка на две деца, която се бори с рядко заболяване - миелоидна/лимфоидна неоплазия с еозинофилия и тирозин киназна генна фузия..
Започна обновяването на сградата на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Средец. Стартът бе даден официално от директора на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (РДПБЗН) в Бургас старши комисар Николай Николаев. В проекта е предвидено подобрявате на енергийното управление и потребление..
Подробностите в звуковия файл.
Бойкотът за пазарене във веригите днес в Сливен днес имаше по-малък отклик от първи път миналата седмица, показа репортерска проверка в пиковия обеден час...
По чудо се разминахме без жертви, но не можем да допуснем повече бездействие при ситуации, които застрашават живота и безопасността на нашите жители и..