Над 400 души са се подписали в подкрепа на гражданска инициатива против нудизма и монокините на бургаския плаж. В нея се настоява Община Бургас да ограничи голотата на хората по ивиците и да се направи нудистки плаж.
Градският плаж е обществено място и публичната демонстрация на голота без бански костюми или по монокини, особено в присъствието на деца и подрастващи наблизо е грубо погазване на добрите нрави и етични норми, присъщи за мнозинството почиващи, казват организаторите. Исканията им са за поставяне на табели по плажните ивици и на алеите, които на указват, че това е забранено. Както и да се определят санкции за хората без бански. Голотата вреди на възпитанието на децата, смятат инициаторите.
Нели Тончева твърди, че излагането по монокини също крие опасности:
"Жените стават сексуален обект. Тези, които искат да бъдат гледани, срещат групата хора, които обичат да ги гледат. Да, красиви са жените по монокини. Точно затова жените трябва да направят своя избор, кое е по-важно - да нямат презрамки на раменете и да не разпалват сексуалните фантазии на хора с девиантно поведение...", споделя още Тончева.
Да се регламентира зона за нудисти, отдалечена от градския плаж, предлагат още организаторите.
Изложбата "90 години БНР - Радиото на поколения българи" беше открита в Мраморното фоайе в сградата на медията. Експозицията е с фото и архивни документи от фондовете на Държавна агенция "Архиви" и Българската телеграфна агенция. На събитието беше представен официално и новият брой на изданието на БТА - списание ЛИК, озаглавен "БНР 90 години..
Малките потребители от дневния център за деца с увреждания „Св. Николай Чудотворец“ посетиха центъра за социална рехабилитация и интеграция към Сдружение „Социален център Бургас“ и Център за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания- 3, съобщават от общината. Със съдействието на ръководителя на кукерската група „Каваклии“ в кв. Долно..
Еврозоната, помощите за украинските бежанци и войната там, ковид-19 са най-често срещаните теми по, които наблюдаваме дезинформация. Около това се обединиха участниците в кръгла маса на тема: „Свобода на медиите и плурализъм. Негативните ефекти от дезинформацията за ЕС в региона”. Меморандум за сътрудничество срещу фалшивите новини обедини всички..
Предстои реформиране на дома за стари хора в Средец. Ще бъде запазен капацитетът на услугата, като след дни потребителите ще бъдат извозени и настанени в общинското общежитие в града докато се извършва цялостното реновиране. Маргарита Стойчева от дирекция "Икономическо развитие" в общината посочи: "Приключили са обществените поръчки, избран е..
Тодор Стамболиев отново е избран за обществен посредник на Бургас. Той започва третия си мандат с подкрепата на 37 общински съветници, които гласуваха за него на днешното заседание на местния парламент. Четирима се борят за поста обществен посредник на Бургас В надпревара за поста бяха допуснати още трима кандидати – юристите Калина..
Засега Бургас няма да има картинг писта. След близо час дебати Общинският съвет отхвърли предложението за отдаване под наем на терен в местността Росенец за изграждането на писта с електрически картинги. Ще има ли Бургас писта с електрически паркинги Предложението бе във връзка със заявено от фирма инвестиционно намерение за изграждането на..
В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на заседание днес. От администрацията като вносител на предложението мотивират поскъпването от 1.30 на 2 лева с натоварения трафик в централна градска част и като една от мерките за освобождаване на..
В Бургас вече ще се плаща 2 лева на час за паркиране в синя и зелена зона. Това решиха общинските съветници след продължили час и половина дебати на..
Тодор Стамболиев отново е избран за обществен посредник на Бургас. Той започва третия си мандат с подкрепата на 37 общински съветници, които гласуваха за..
Няма забавяне на процедурата по прехвърляне на държавния имот в квартал „Сарафово“, планиран за детска градина по вина на община Бургас. Това..