Най-голям ръст на потреблението на електроенергия в региона отново се очаква в периода от края на юли и началото на август, обясни Костадин Величков изпълнителен член на Съвета на директорите на Електроразпределителното дружество „Юг“.
„Само за 2017 г. ръстът на товарите беше 7,6 %. Това е много за енергийната система. Това означава, че през лятото ние всяка година отбелязваме по-голям пик. Към момента товарите са близо 87 мегавата само за Слънчев бряг. Очакваме да достигнем максималните товари от миналата година. Най-голяма натовареност в района се отчита северно от Бургас: Ахелой – Слънчев бряг – Несебър – Свети Влас – Обзор.“
Костадин Величков допълни, че от дружеството са решили да предприемат мерки преди очаквания активен сезон. Данните от миналата година показват, че най-голямо потребление на електроенергия има, когато температурите надвишават 35 градуса, между 19.00 и 21.00 часа и в дните петък, събота и неделя.
Повече по темата чуйте в звуковия файл:Граждански протест под мотото „Гласът на народа срещу насилието над деца“ ще има на 11 октомври. Събитието е организирано от Гражданската платформа "Ние не мълчим" в подкрепа на каузата за по-строга защита на децата и за реакция от институциите след сигнала за тормоз в детска градина „Радост“ в Каблешково. Протестът започва на площад „Тройката“ в..
Министерството на енергетиката изпраща в курортно селище "Елените" експерти, които да изследват на място дали може да работи енергийната преносна инфраструктура след наводненията. Това потвърди министър Жечо Станков. Възстановителните работи в "Елените" продължават и днес Припомняме, че там към момента е спряно електроподаването и..
Поройните дъждове от 3 октомври не са нанесли щети по новоизграденото мостово съоръжение в Царево. Това съобщиха от общинската администрация. По данни от извършените огледи са били констатирани единствено отмиване на обратния насип на крилата и подравняване на конструкцията на тротоарите. От Община Царево уточняват, че са получили финансиране за..
Движението по пътя Бургас – Варна между пътните възли „Сарафово“ и „Каблешково“ се осъществява в една лента заради строително-монтажни дейности. В часовия диапазон от 09:00 до 16:00 часа се работи в средната разделителна ивица в посока от Бургас към Поморие. Въведена е временна организация на движението. В Бургас е затворен участъкът на ул...
Атмосферното налягане е значително по-ниско от средното за месеца. През следващото денонощие ще се повишава и ще се доближи до средното. Днес над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за..
Нормално и със слаби превалявания премина нощта по Южното Черноморие. След 8 часа тази сутрин ще продължат възстановителните работи на територията на вилно селище "Елените". Учениците в Несебър, Свети Влас, село Кошарица и Слънчев бряг остават днес на онлайн обучение. Валежите спират, повишение на температурите Може ли черният сценарий от..
Винил базар с благотворителна кауза в подкрепа на 10-годишния Никола Димов ще се проведе в EscoBar в Бургас. Събитието обединява музика, колекционерска страст и човешка съпричастност. Ценители на грамофонни плочи и компактдискове ще могат не само да открият редки издания, но и да помогнат на едно дете да продължи да ходи без болка. На базара ще..
Министерството на здравеопазването изразява съпричастност към всички жители на засегнатите от наводнения райони. Предвид обявеното извънредно положение,..
Камарата на архитектите в България (КАБ) публикува декларация по повод наводненията по българското Черноморие, в която посочва, че причините за..
Винил базар с благотворителна кауза в подкрепа на 10-годишния Никола Димов ще се проведе в EscoBar в Бургас. Събитието обединява музика, колекционерска..