Няма нито политическа воля, нито подкрепа от страна на родителите за ограничаване на използването на мобилни устройства в училищата. Това смята Константин Янков председател на Синдикат на българските учители към КНСБ в Бургас.
Неговото изказване е във връзка с информацията, че във Франция използването на телефони от ученици е било забранено със закон. Устройства няма да може да се използват в училищата, освен с образователни цели.
Такова предложение направиха и за българските деца и от синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа".
Като всяка зависимост, докато децата се откажат от мобилните си телефони, учителите очакват бурни реакции сред обществото, смята Янков.
"Ако ние успеем да се преборим само с отнемането на телефоните по време на час, това пак ще бъде огромен успех. Докато французите са решили проблема генерално със забрана за използването на телефоните в сградата на училището. Ако това нещо се въведе в България, аз съм сигурен, че ще стане революция в социалните мрежи. ще се изтъкнат аргументи за нарушаване на правата".
Много млади учители смятат, че електронните устройства са нужни в часовете, за да подпомогнат учебния процес с допълнителни възможности за информация. Според Янков обаче, това не се случва у нас.
"Телефонът, за съжаление, не го използват да намерят допълнителна информация, или нещо, което ще им бъде от полза, а по-скоро да са в социалните мрежи. Няма нищо фатално, ако през тези 6 часа, или поне в по-голямата част от тях, ученикът не използва мобилно устройство, след като през цялото друго време на денонощието, той е постоянно обсебен от телефона си".
Янков напомня, че в много училищни наредби и сега има забрана за използването на GSM-и в час, но много ученици просто не я спазват.
Подробностите в звуковия файл:
Над половин милион души ще бъдат засегнати в България от режим на водата“. Такава прогноза направи бившият министър на околната среда и водите Борислав Сандов пред BTV. По думите му, в Източна и Североизточна България имат трайно засушаване и траен проблем с водите, което ще наложи в следващите 5 до 10 години да се премине към алтернативни форми,..
В националното военноморско учени ес международно участие «Бриз»2025 участват над 1500 души личен състав и 18 кораба и катери от 14 държави. По време на учението ще бъде сертифицирана по стандартите на НАТО морската тактическа група за специални операции, съобщи командирът на Военноморските сили (ВМС) контраадмирал Кирил Михайлов. Той уточни, че..
От следващата седмица толкамерите ще следят за нарушители по пътищата, съобщи министърът на регионалното развитие Иван Иванов. Г лобите за шофиране в аварийната лента ще бъдат 1000 лева и отнемане на шофьорската книжка. "Във вторник ще направим с министър Митов тестово изпитание на тази система, а в четвъртък започват да се издават първите глоби. А те..
Новата пречиствателна станция на язовир Ясна поляна, на стойност 22 млн.лв, вече е въведена в експлоатация. Това стана ясно при извършената инспекция на съоръжението от премиера Росен Желязков, регионалният министър Иван Иванов, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, депутати и кметове на общини. Експлоатационният период на Пречиствателната станция е 50 години...
Премиерът Росен Желязков не смята, че властите са превишили правомощията си при ареста на Благомир Коцев и останалите обвинени в корупция във Варна: "Не знам подробности по отношение на твърденията, че има нещо скандално в ареста. По принцип всички действия по задържане като административна мярка до 24 часа са онази фаза на принуда спрямо физическо..
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов и областният управител Владимир Крумов ще инспектират днес на място приключилите ремонтни дейности и цялостна реконструкция на пречиствателна станция „Ясна поляна“. Инвестицията е над 22 млн. лв..С нея ще се гарантира сигурното водоснабдяване и високо качество на питейната вода за..
Благотворително събитие, организирано от Ротари клуб Бургас-Приморие и Ротаракт клуб Бургас-Приморие се проведе в двора на Етнографския музей в Бургас на 10 юли. Целта му е набиране на средства за закупуване на външен автоматичен дефибрилатор. Инициативата е на д-р Светлослав Тодоров – член на Ротари клуб Бургас-Приморие. Уредът ще бъде поставен на..
Благотворително събитие, организирано от Ротари клуб Бургас-Приморие и Ротаракт клуб Бургас-Приморие се проведе в двора на Етнографския музей в Бургас на 10..
Възстановено е движението по главен път I-9 . По-рано в района на Крайморие движението бе затруднено заради катастрофа. В момента трафикът южно от Бургас е..
И за днес е обявен висок пожарен индекс за област Бургас, съобщават от НИМХ. Възможни са много силни пожари с частично или пълно въвличане на дървесните..