Презентации, работилници за деца и изложба на открито ще се проведат в рамките на тазгодишната Седмица на морето в Ахтопол. Събитието започва от днес и ще продължи до 10 август.
Специално място в програмата заема отбелязването на 120 години от рождението на Калина Малина – авторка на първия български детски роман „Златно сърце“. По този повод днес от 17:00 часа в читалище „Христо Ботев“ в Ахтопол ще бъде представена биографична презентация за живота и творчеството ѝ, а всички деца ще има възможност да участват в образователна викторина.
Програмата на Седмица на морето в Ахтопол продължава със забавления за деца – от утре стартират творчески работилници за изработване на „морски спомени“ – подаръци за приятели и родители, направени собственоръчно със събрани от брега мидички и камъчета. Всяко дете ще получи и задача – стихче, което да научи и да рецитира на представление в петък. За всички малки участници в програмата и за всички пораснали деца е предвидена и театрална постановка – „По суша, въздух и море“ на гостуваща трупа от театър „Любомир Кабакчиев“ – Казанлък. Постановката ще се проведе в сряда от 19:00 часа.
На пристанищния кей на Ахтопол пък ще бъде представена фотографска изложба със снимки от морското дъно, любезно предоставени от организаторите на Diving Fest – фестивал за водолази и харпунджии. Жителите и гостите на града ще могат да видят първа част от селекция подводни фотографии, правени в периода 2012-2015 и отличени в провеждащия се всяка година фотографски конкурс. Втората част на изложбата ще бъде представена през септември по време на тазгодишните есенни ахтополски празници – „Паламудени вдъхновения и странджански седенки“.

С тарата чешма пред Кметство с. Тополица отново дарява прохлада на местните жители и гости на селото. По проект на обща стойност 12 хил. лв беше изцяло подменен стария водопровод на чешмата. Това се случи с безвъзмездно финансиране по Програма „Капка по капка“, благодарение на Фондация „Бикоуз“ в помощ на благотворителността, с финансиране на JTI и..
Представители на организации от сферата на културата, които изпълняват проекти, финансирани по Плана за възстановяване и устойчивост, се събраха на протест пред Министерството на културата. Според тях е блокирано отчитането и е забавено изплащане на средства по процедурите, администрирани от Национален фонд "Култура", което ги изправя пред финансови..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя в рамките от 1 лев до 2,20 лв. за километър, уточни председателят на общинския съвет в Ямбол Антон Шиков, след..
Завършиха асфалтовите работи в платното за Бургас в участъка от АМ „Тракия“ в област Сливен, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Обновеното трасе е с дължина 11 км и е между 262-и и 273-и км. При добри метеорологични условия се предвижда до неделя да бъдат монтирани ограничителните системи. През следващата седмица, веднага след като приключи..
Две години след старта на строително-монтажните дейности от ВиК Бургас, вече е въведена в експлоатация реконструкцията на Деривация "Камчия-Юг" при айтоското село Черноград. Обектът, който първоначално е бил изграден преди повече от половин век сега подобрява водоснабдяването за десетки хиляди жители на две от бургаските общини - Айтос и Карнобат...
Жители на бургаския квартал „Победа“ са подали молба към Общинския съвет и към Общината относно кражби и посегателства, които с времето ескалират. Според гражданите, в квартала липсват пътни знаци, полицейско присъствие и какъвто и да е контрол. Те са подавали жалби в Районното управление, но не последвала желаната от тях реакция, а именно..
Към момента няма информация за броя на задържаните по време на вчерашния протест пред парламента срещу проекта за бюджет. Около полунощ група протестиращи се опитаха да преградят булевард "Дондуков" с кофи за смет и да спрат лек автомобил, който се опитваше да премине оттам. Протест срещу Бюджет 2026 в Триъгълника на властта (ОБНОВЕНА) Това..
След служителите на Националния статистически институт и на НОИ в Бургас, които протестираха миналата седмица, днес продължава втората вълна на..
Служители на Бюрото по труда и Регионалната инспекция по околната среда и водите в Бургас протестираха в обедната си почивка с искане за увеличение..
Служителите от Бюрото по труда в Ямбол протестираха срещу заложеното в проектобюджета 5- процентно увеличение на заплатите. Тяхното искане заплатите да са..