Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БСП внесе подписка в АПИ за проверка на магистралите от независима европейска лаборатория

Строителите: Не се притесняваме от проверки, но сме против обвинения без доказателства

| обновено на 14.11.18 в 13:56
Корнелия Нинова
Снимка: БГНЕС

Всички 79 депутати на социалистите се подписаха под ново искане за проверка на магистралите от независима европейска лаборатория, което внесоха в Пътната агенция. Така БСП застана зад четиримата си депутати, които миналата седмица поискаха от АПИ да съдейства за проверката, а от Строителната камара протестираха заради внушенията за корупционни практики.

Лидерът на партията Корнелия Нинова призова бизнесът да не се меси в работата на депутатите:

"Работата на бизнеса не е да ограничава конституционни права на народни представители да си вършат делата така, както намерят за добре. Искам да повторя за Строителната камара, с които се срещахме преди да предприемем тези действия, че това, което ние можем да им гарантираме, са правила за работа, законност, еднакви условия за всички, никакъв политически натиск, рекет и изнудване в упражняване на тяхната работа, но срещу това бихме искали почтеност и качество на строителството".

Председателят на Управителния съвет на Камарата на строителите Илиян Терзиев отговори, че строителният бранш не се притеснява от проверки, но е против обвинения без доказателства:

"Разбира се, проверки има. Те са били и по време на строителството, и сега. Въпросът е следният – бихме желали, ако може да не се шуми, преди да се докаже каквато и да е била вина".

В парламента Илиян Терзиев се срещна с депутати от групата "Обединени патриоти". Депутатът Искрен Веселинов също определи като неприемливо поведението на левицата спрямо строителния бранш:

"Тези, които правят организирана кампания срещу българските строители, очевидно работят за чуждите. Уронването на стопански имидж трябва да бъде също така наказуемо или най-малко да подлежи на сериозна имуществена санкция".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Два валяка са били опожарени на бул. "Захари Стоянов"

Две машини за асфалтирани са изгорели рано тази сутрин, собственост на частната фирма, осъществяваща ремонтни дейности в пътната отсечка. Те са се намирали в района на светофара на "Капчето". От пожара малкия валяк е напълно унищожен, а са нанесени материални щети по големия валяк. Това потвърди за БНР Бургас началникът на регионалната служба „Пожарна..

публикувано на 09.05.19 в 09:44