Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов блок вместо детска площадка може да се построи в „Лазур“

Общинските съветници предлагат тук да има детска площадка. Но, вместо това, може да бъде построен блок

Блок вместо детска площадка може да се появи в общински терен в комплекс „Лазур“ в Бургас. Предложението на съветниците от ГЕРБ Антон Берданков и Лиляна Драгоева за площадката е възможно да претърпи промяна, защото парцелът е за застрояване.

В междублоковото пространство на бл.139, бл.159 и бл.68 не съществува обособено място, където децата могат да играят, пишат съветниците и поясняват, че там може да се изгради площадка и да се промени предназначението на терена. На общинска комисия по устройство на територията, главният архитект Веселина Илиева посочи:

„Общински е (теренът – б.а.), но е предвиждане за жилищно строителство, което общината може да търгува или да прави собствен строеж, или съвместно строителство, да осигури жилищен фонд. Търсим възможност за свободен терен“

И председателят на комисията Димитър Георгиев, посочи, че е по-добре да се намери съседен свободен терен за площадка:

„Вместо да се лишим от един урегулиран поземлен имот, който е предвиден за жилищно строителство и има изпълнен калкан на жилищна кооперация и по нашите закони, той трябва да бъде покрит от, съответно – сграда, която трябва да бъде построена“

Повечето от съветниците се обединиха около това мнение. Общината ще даде становище дали има свободни терени в района, решението ще бъде обсъдено в петък на правна комисия.

Друго предложение на Берданков и Драгоева се оказа ненужно. С друга докладна те искат да се проектира и изгради паркинг в съседство на тези блокове, но от общината коментираха, че подобни дейности вече се извършват, предстои издаване на разрешение за строеж.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Българово ще си има собствена пречиствателна станция и канализация

Намерено е финансиране за пречиствателна станция и изграждане на канализация в Българово. Изградената до момента канализация там обхваща само част от града, информират от Община Бургас. Оттам напомнят, че  Българово е вторият град в общината, но все още няма своя пречиствателна станция. Изграждането на канализацията започна още..

публикувано на 06.02.25 в 16:00

Стотици безработни се включиха в трудовите борси организирани в Ямбол

Над 170 безработни се включиха в организираните от Агенцията по заетостта трудови борси в Ямбол. В момента в региона се отчита най- високата за сезона безработица.  Стълпотворение от безработни очакваха представителите на 16- те работодателски фирми, които се  се включиха в борсите:  „За работа чакаме, имам осми клас. Мога да работя в заводи, да..

публикувано на 06.02.25 в 15:31

Заради ВиК ремонт, затварят за месец част от бургаската ул. "Ивайло"

Част от бургаската ул. „Ивайло“ ще бъде затворена за ремонт за повече от месец. Там ще се извършват ремонтно-възстановителни дейности на битово-фекална канализация. Затова и о т 10:30 часа на 07.02.2025 г. /петък/ до 14.03.2025 г. се затваря за движение на автомобили участъкът от ул. „Цар Самуил“ до ул. „Христо Фотев“. Там ще бъде въведена..

публикувано на 06.02.25 в 14:00

Плакет за Радостин и Мартин, които спасиха общинския пазар в Поморие

Плакет за заслуги към общината получиха Радостин и Мартин, които спасиха общинския пазар в Поморие от изгаряне. Днес кметът Иван Алексиев награди младежите. Той ще внесе в Общински съвет и докладна записка, с която ще предложи осигуряването на парична награда за смелата постъпка на двете момчета.  Полицията в Поморие задържа мъж за палежа на..

обновено на 06.02.25 в 13:19

Бургас отбеляза тържествено 147 години от освобождението си

Бургас отбеляза 147 години от своето освобождение с празничен ритуал по полагане на венци и цветя, изложба и  фолклорен концерт. На 6 февруари 1878 година в града влиза „летящият отряд“ на полковник Александър Лермонтов и така се слага край на османското иго, продължило пет века.  Под звуците на националния химн и в присъствието на..

публикувано на 06.02.25 в 13:06

Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на дървета в центъра на града

Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие, на която беше представена идеята, заради създалото се напрежение Общината организира втора среща. Снощи, в новото читалище на града, кметът Иван Алексиев предложи един демократичен подход за решаването..

публикувано на 06.02.25 в 10:00
Георги Самандов

От 20 февруари изплащат компенсациите от държавата за абонатите, останали без ток по празниците

От 20 февруари ще започне изплащането на компенсациите, които държавата отпусна за абонатите, останали без ток по време на Коледните празници. Това обяви заместник-министърът на енергетиката Георги Самандов. Парламентарната комисия по енергетика изслуша и представители на КЕВР и трите ЕРП-та за авариите, оставили без електрозахранване стотици..

публикувано на 06.02.25 в 07:49