3400лв. са събрани по време на благотворителния базар, организиран от майки на деца с увреждания от сдружение „Равен старт 2009“. БНР – Бургас подкрепи благотворителната инициатива.
Средствата, които събрахме ще бъдат използвани за рехабилитация, арт терапия, музикална терапия, логопед, психолог в помощ на потребителите на Центъра за социална рехабилитация и интеграция " Чадъра" , съобщи Гергана Маврова:
"Решили сме да обособим зала за крикет, за да може децата да се занимават и със спорт и да се забавляват. този спорт се практикува в такива Центрове за деца с увреждания в София и ние решихме да опитаме. Ще се учим да играем крикет, а и се надяваме да организираме на по късен етап и турнири".
Дневният център се посещава от 20 деца и младежи с увреждания, които тук получават почасова рехабилитация и специализирани грижи. Обмисляме да има и дни на отворени врати и всеки който желае да ни посети, съобщи зам.-директорът му Ваня Димова:
„Идеята е хората, които са ни подкрепили, като са дарили средства или са си закупили от нас сувенири да дойдат и да видят как се провеждат терапиите, да се запознаят с децата, за да има прозрачност в кампанията ни“.
Организаторите благодарят на всички, които са се включили в тяхната кауза!
Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений ще отслужи света архиерейска света литургия в бургаския храм „Света Богородица“ в Бургас. По този начин ще бъде извършено обновление на храма, който беше затворен за служби в продължение на три месеца. След основен ремонт, който включваше монтиране на подово отопление и подмяна на старите..
Буйове, които измерват вълнението на морето и температурата на водата, са инсталирани на шест места по Българското Черноморие. Проектът за създаване на системата е на НИМХ, информира директорът на института - Иван Иванов. Националният институт по метеорология и хидрология във Варна участва в консорциум от осем научни институти и университети, които..
Тази година в България е произведена повече от 7 млн тона пшеница- сочат последните данни на агростатистиката . Увеличението се дължи на по-големите площи, засети през есента на миналата година. 7 131 095 тона пшеница - това е количеството, което българските зарнопроизводители успяха да ожънат това лято. Данните са от официалната статистика на..
Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на излетите. "В тази горещина и вятър няма безопасна искра! Моля не палете огън!" С тези думи кметът на..
Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е товаро-разтоварна дейност на строителни материали и техника на ул. „Тракийска“ до сградата на НАП.
В град Българово започна вторият етап от проекта по изграждане на Пречиствателна станция и доизграждането на битовата канализация. Началото беше дадено вчера от кмета на Бургас Димитър Николов. Средствата са осигурени чрез Предприятието за управление на дейността по опазване на околната среда (ПУДООС), към ресорното министерство. Това обясни..
В село Крайново, община Болярово, започва изграждането на нов православен параклис, който ще замени опожарения миналата година молитвен дом. Строят нов параклис в боляровското село Крайново Инициативата е на кмета Христо Христов, а проектът се реализира със съдействието на Сливенския митрополит Арсений, който е избрал терена и ще дари сградата..
Улица „Конт Андрованти“ в Бургас ще бъде затворена днес и утре от 9:00 до 17:00 ч. в участъка при кръстовището с ул. „Цар Петър“. Причината е..
Община Бургас ще бъде домакин на международната работна среща „Черноморски иновационен хъб: Наука, иновации, морски индустрии и цифрова свързаност“, която..
Извънредно заседание на Комисията по обществен ред и сигурност се проведе днес.Тя бе свикана след пожар на контейнери в к-с"Лазур" и зачестили..