Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Елхово през 2018: Санирани са всички учебни заведения, 90% от административните сгради и половината от блоковете

Започна най - важният и голям проект за града - изграждането на пречиствателна станция и частична рехабилитация на канализационната мрежа

Община Елхово е реализирала по - голямата част от проектите си, заложени в капиталовата програма за 2018. През ноември започна и най - важният и голям проект за града - изграждането на пречиствателна станция и частична рехабилитация на канализационната мрежа, каза кметът Петър Киров:

„Стартирахме обновяването на канализацията, подменят се в момента водопроводи в няколко улици в индустриалната част на града. Смея да твърдя, че процеса се осъществява много бързо, изпълнителите явно са сериозни. Реално през следващата година, февруари – март ще започне подготовката на площадката за пречиствателната станция. Надявам се, в следващите 20 месеца строителството да се извърши в срок.“

Реализирането на проекта има огромно екологично значение за региона, ще бъде решен и проблемът с наводненията при обилни валежи на много сгради в ниската част на града, повече може да чуете в звуковия файл:

През 2018 година продължи и санирането в Елхово. По - голямата част от административните сгради и 50 % от многофамилните жилищни сгради вече са с въведени мерки за енергийна ефективност. По оперативна програма „Региони в растеж“ общината е получила за саниране 5 млн. и 300 хил. лева., съобщи кметът Петър Киров:

„В момента Общината е кандидатствала по програмата и процесът по одобрение на проектите върви към финализиране. Останаха са саниране от административните сгради – Противопожарната служба и две сгради в Регионална дирекция „Гранична полиция“, за които има подадени проектни предложения.“

Сред санираните сгради са двете сгради на Общината, читалище „Развитие“, Районното полицейското управление, „Социални грижи“, Етнографско - археологическия музей, уточни кметът на Елхово.

"Другият екологичен проект важен за Община Елхово, по който се работи е за сепариране и компостиране на отпадъци. Подадено е проектно предложение, очакванията са, че подписването му ще е в началото на следващата година. През 2018 е извършена и рехабилитацията на пътна инфраструктура в Елхово, изградени са нови паркинги, облагородени са междублокови пространства".

повече може да чуете в звуковия файл:


Обновени са, с нови алеи и съоръжения за игра, дворовете на двете бази на детска градина „Невен“. Реализираният проект е за 740 хил. лева, като по него са подновени отоплителните инсталации, предстои и доставянето на ново оборудване. В Елхово вече са санирани и обновени всички учебни заведения /двете професионални гимназии, двете основни училища и двете детски градини/.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Протестите не са само в защита на животните, а на всяко живо същество

Промяна в законодателството, по-високи присъди и справедливост. Това са исканията на протестиращите срещу насилието над животни. Поводът е случаят от Перник, където жена и мъж са умъртвявали животни по мъчителен начин. Те са заснемали и продавали това съдържание. Видеата са снимани с цел краш фетиш, стана ясно в съда. И в Бургас..

публикувано на 17.03.25 в 16:00
Росен Желязков, министър-председател

Ден на траур и у нас заради трагедията в Кочани

Утре - 18 март, в България ще бъде обявен за ден за национален траур като израз на солидарност с най-близката ни съседка на Балканите. Това съобщи министър-председателят Росен Желязков във връзка с трагичния инцидент в град Кочани, при който при пожар в дискотека загинаха 59 души, а над 150 са ранените, предаде БГНЕС. Българският премиер изрази..

публикувано на 17.03.25 в 12:00

В землището на село Кости започна обновяване на мястото около паметна чешма

Във връзка с честванията на Седмица на гората - 100 години, съвместно с  Държавно горско стопанство - Кости, Община Царево започна почистване и обновяване на мястото около намиращата се в землището на село Кости чешма.  Тя е изградена в памет на академик Борис Стефанов,  първият изследовател на странджанската растителност. Именно по негови трудове..

публикувано на 17.03.25 в 09:00

Благотворителен базар в полза на ямболския храм "Св.Троица"

За осма поредна година настоятелството на най-стария ямболски храм „Света Троица“ организира благотворителен базар. Събраните средства отново ще са за ремонта на църквата, строена преди близо 160 години. Базарът ще е на големия християнски празник Цветница 13 април в двора на храма, уточни Васко Стоянов от настоятелството. „Освен кулинарните..

публикувано на 17.03.25 в 07:30

Жълт код за дъжд в Бургаско

Жълт код за дъжд е обявен за Бургаска област , където се очакват в 13-те общини на региона значителни валежи, съобщи НИМХ.  Жълт код за вятър в 7 области на страната, едната от тях е Сливен. По Черноморието утре ще бъде облачно и дъждовно. По-значителни количества дъжд ще има по Южното Черноморие. Вятърът ще бъде слаб до умерен от изток-североизток, а..

публикувано на 16.03.25 в 22:37

Сдружение "Онкоболни и приятели" организира Великденски празник с благотворителна цел

Сдружение „Онкоболни и приятели“ Бургас организира Великденски празник, под надслов "Празник на Великденското яйце". Той ще е с благотворителна цел и ще се проведе на 12 април в Експозиционен център „Флора“.  Можете да се включите в конкурсната и /или концертна програма на Празника, като в момента се приемат заявките за участие, съобщи..

публикувано на 16.03.25 в 17:30

"Бъди човек - Ямбол" организира поредна благотворителна кампания за Великден

Доброволци от „Бъди човек - Ямбол"  отново организират благотворителна кампания в подкрепа на самотно живеещи възрастни хора. Поредното издание на инициативата е по повод Великден. Вече започна събирането на хранителни продукти и парични средства, а седмица преди празника ще бъдат обиколени селата, за да бъдат предоставени и празничните хранителни..

публикувано на 16.03.25 в 17:00