" ... Стягам се за Новата година. От сутринта. Направих си едно матине с две джезвета греяна. Екстра ми легна на обострения гастрит. Матинето неусетно прерасна в дежоне с туршийка и вече не греяна. После, докато се усетих, и дежонето прерастна в соаре… И то стана 12."
Мъдрите съвети са от Тони Филипов, д-р. Ако случайно сте се забавили, имате време да наваксате, защото в Нова Зеландия вече им е лошо. От сарми, да речем…
Това е предаването „Булевард Демокрация“, до 18 ч. с мен – Мариян Иванов.
Ето и акцентите:
- Каква беше 2018-та за област Бургас – обобщение на най-важното през годината.
- Каква бе тя за Община Средец, какво се свърши и кое остава за следващата година – ще чуете от кмета Иван Жабов.
- Как в Бургас и региона ще посрещнат Новата година?
- Вместо коментар на деня – трябва ли да се премахне новогодишното слово на президента – анкета по темата
- Как да се забавляваме с пиратки и заря и да посрещем новата година с толкова пръсти, с колкото сме я изпратили? Съветите от Михаил Неделчев – собственик на магазин за пиротехника
- И още – технологичните открития за 2018 г. и пожеланията на бургазлии за следващата
- Телефонът за връзка с нас е 056/82 59 95, можете да се свържете с нас чрез Фейсбук, Инстаграм и Туитър. Аз съм Мариян Иванов и ще съм вашата ефирна компания до 18
В последните години дигитализацията преобрази образователния процес. Учениците получават достъп до уроци, тестове и ресурси само с няколко клика, а компютрите се превърнаха в ключов инструмент за модерното обучение. В тази статия ще разгледаме как технологиите и иновациите трансформират образованието и какви предимства носи това за учениците и..
Участъкът между ул. „Цар Самуил“ и ул. „Христо Фотев“ ще бъде затворен за движение поради ремонт на асфалтовата настилка след подмяна на ВиК мрежата. Ремонтните дейности започват на 7 август 2025 г. от 10:00 ч. и ще продължат три месеца, съобщава Община Бургас. Водачите на моторни превозни средства трябва да използват обозначените обходни маршрути,..
Нова социална услуга ще бъде предоставяна в Бургас. Тя ще е част от дейността на Центъра за обществена подкрепа. Проекът, чрез който ще се реализира, е на общината със съдействието на УНИЦЕФ. Целта е, когато е пострадало дете, на едно място да получи помощ и закрила, и в същото време да му бъдат направени експертизи, така няма да бъде..
За издаване на безсрочно разрешително за стопански риболов ще се плаща 50 лв. вместо 20 лв., както е в момента. Правителството актуализира тарифите по закона за рибарството и аквакултурите. От 2 на 7 лева се увеличава таксата за маркиране на риболовни уреди. Таксата за стопански риболов на миди ще е в размер на 450 лв., а за скариди - 200 лв...
Бургас е третата община, в която стартира пилотният проект не само за България, но и за Европейския съюз, свързан с предоставянето на алтернативни социални услуги за непридружени непълнолетни бежанци. В създаването на тези услуги се включват няколко институции на местно, национално и международно ниво. Община Бургас е предоставила Преходно..
65 бетонни колони и 60 метални греди ще бъдат премахнати от Пристанищен терминал „Бургас запад“. Това се налага поради отпаднала им необходимост след модернизация на технологиите за обработка на товари. Предложението за прехвърляне и демонтаж е внесено от концесионера „БМФ Порт Бургас“ АД и е прието от правителството. Премахването на..
Благотворителен концерт под надслов „Да помогнем на Тани“ предстои в Летния театър в Бургас. Събитието ще е в подкрепа на 17-годишната Таня Сурчева, която вече девет години се бори с рядък злокачествен мозъчен тумор. Необходима е нова операция, за която са нужни 35 хиляди евро. Концертът ще обедини музика, танц и човечност,..
Близо 10 екипа пожарникари, земеделци, доброволци, служители на горското стопанство се борят с голям пожар край Карнобат. Няма опасност огънят да стигне..
В разгара на лятото билетите в междуселищния обществен транспорт в Бургаска област са с нови, по-високи цени. От 1 август „Бургасбус“ повиши с..
Ден на отворените врати по повод 146-та годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България ще има в Морска гара-Бургас. Бургас ще бъде..