Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Специализирано училище за бременни и родители в Бургас - "Мама знае най-добре" предстои на 12 януари

Третото издание на най-голямото специализирано училище за бременни и родители в Бургас - "Мама знае най-добре" предстои следващата събота.  За старт на лекционната програма за 2019 г. организаторите са заложили на две много важни теми, свързани с бременността и майчинството - "Женска консултация. Важни изследвания по време на бременността - превенция и скрининг" и  "Финансови помощи и обезщетения - правата на майките и бременните жени. Какво, къде и как".

Лектори на първата от поредицата лекции ще са завеждащият на родилното отделение към УМБАЛ Бургас - д-р Антонио Душепеев и Николина Козарева - началник -сектор "Майчинство и болнични" към НОИ. 

Освен полезна информация, бъдещите и настоящи родители ще имат възможността да задават своите въпроси и да бъдат разгледани конкретно техните казуси. Лекциите ще се проведат на 12 януари (събота) от 10:30 часа в Смарт Център Бургас. 

Можете да заявите вашето присъствие като се обадите на тел. 0894406234 или 0883100044 или като изпратите e-mail на адрес mamaznae@adaptive.bg

Всички, записали се предварително, ще имат възможността да участват и в традиционната голяма томбола с награди. 

За новата година организаторите са подготвили много интересни теми, свързани с бременността и отглеждането на децата, както и срещи с изявени специалисти от цялата страна. 

Лекциите от училище за бременни и родители "Мама знае най-добре" са безплатни. Повече информация за училището и предстоящите събития може да следите на фейсбук страницата - www.facebook.com/mamaznaenaidobre.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Затруднения при купуването на винетки и маршрутни карти на 23 септември

На 23 септември (вторник) от 20:00 ч. до 1:00 ч. на 24 септември (сряда), както и на 24 септември от 20:00 ч. до 1:00 ч. на 25 септември (четвъртък) ще бъдат извършвани дейности по актуализация на електронната система за събиране на пътни такси.  При изпълнението им са възможни затруднения при купуването на винетки и маршрутни карти.  В тази връзка..

публикувано на 19.09.25 в 11:00

„Ние, потребителите“ със съвети за инвестиция в дълготрайни продукти за бита

Покрай предстоящото влизане на България в еврозоната ежедневно се говори как и къде може да обменим спестени левове в брой.  От онлайн платформата „Ние, потребителите“ насочват фокуса в друг аспект, а именно дали не може да се инвестира в по-дълготрайни продукти за бита, които така или иначе ще ни потрябват. Габриела Руменова от..

публикувано на 19.09.25 в 10:00
снимката е илюстративна

Ограничено е движението по АМ „Тракия“ при мост Кермен в посока София

В участък от автомагистрала „Тракия“ между км 260 и км 262, в района на мост Кермен в посока София, е въведено ограничение на движението в активната и изпреварващата лента. Причината е ремонт на дилатационна фуга. До 13 часа трафикът преминава в аварийната лента и се регулира с пътни знаци. От Агенция „Пътна инфраструктура“ призовават водачите да..

публикувано на 19.09.25 в 09:45

Предлагат кмета на Несебър за почетен гражданин

Общинският съвет на Несебър гласува днес кметът Николай Димитров да бъде обявен за почетен гражданин на хилядолетния град. Предложението е на инициативен комитет и е внесено от председателя на Общинския съвет Върбан Кръстев. В предложението са приложени отличията, които е получил Димитров като кмет на Общината от 2007 г. до настоящия..

публикувано на 19.09.25 в 08:45

Бургас отбелязва Световния ден за борба с болестта на Алцхаймер със специално събитие на пл. "Тройката"

Домашният Социален Патронаж и Дневният център за хора с деменция „Грижовник“ организират специално събитие по повод Световния ден за борба с болестта на Алцхаймер – 21 септември. Проявата е посветена на хората с деменция и техните близки, съобщи управителят на социалните услуги Валентина Станкова: "Решихме да покажем на..

публикувано на 19.09.25 в 08:30

Голям е броят на незаконните ремонти в жилищни сгради в Бургас

Чуйте повече в звуковите файлове:

публикувано на 18.09.25 в 15:14

Предлагат да се изгради интелигентна пешеходна пътека на бургаски булевард

В Бургас да се изгради интелигентна пешеходна пътека предлага общински съветник. Мястото е на кръстовището на бул. „Христо Ботев“ и ул. „Македония“ , а идеята лансира в докладна записка до Общинския съвет  Стойко Андреев от ИТН. Участъкът е избран, тъй като там има интензивно движение на автомобили, а в същото време преминават и много..

публикувано на 18.09.25 в 14:54